reklama
reklama
9. 5. 2014 | poslední aktualizace: 9. 5. 2014  19:59
Aplikace týdne: Ve znamení lepších map

Aplikace týdne: Mapy od Googlu jsou zase lepší, v praxi ušetří hodiny v dopravních zácpách

Nejlepší aplikace tentokrát ovládl Google se svými bezplatnými Mapami - nové funkce ocení nejen řidiči. Kromě toho máme aplikace pro rodiče, nostalgiky, notorické čističe počítačových i mobilních disků a pamětí a užitečnou čtečku QR kódů.
Pokrytí ČR funkcí Street View v porovnání s okolními státy
Pokrytí ČR funkcí Street View v porovnání s okolními státy
foto: archiv HN

Tím nejlepším z tohoto týdne jsou nově aktualizované Mapy Google. Výrazně vylepšují bezplatnou vestavěnou navigaci – ta přímo během jízdy ukazuje stav dopravy a nabízí v reálném čase alternativní trasy (dříve tuto možnost Mapy nabízely jen při plánování).

Nově také navigace od Googlu říká názvy ulic (ale používá „robotický“ hlas z překladače) a snadněji v ní zobrazíte zbývající kilometry a čas dojezdu.

reklama

I mimo automobil můžete zjistit, které restaurace a bary v okolí mají otevřeno, rovnou z aplikace se pak dá zobrazit a přidat hodnocení. V integrovaných jízdních řádech lze také nastavit čas odjezdu. Kromě toho Google vylepšil práci s mapovými podklady uloženými do telefonu. Nyní je můžete pojmenovávat, ukládat a jednotlivě promazávat, off-line vyhledávání ale stále nefunguje.

Mapy Google
Screenshot: Josef Matějka, Google+

Některé funkce jsou dostupné jen mimo Českou republiku, za zmínku ale stojí už proto, že se k nám možná časem dostanou. Jde hlavně o propojení s „taxi“ službou Uber, která leží v žaludku Evropské unii, a navigaci v rámci jízdních pruhů (abyste nepřejeli správnou odbočku a zvládli i složitější křižovatky) – česká verze zatím nabízí jen upozornění ve stylu „držte se vlevo“.

=> Mapy Google pro zařízení s Androidem (zdarma)
=> Mapy Google pro zařízení s iOS (zdarma)

 

Baby Monitor 3G

Baby Monitor 3G
Pokud jako rodiče potřebujete kontrolovat spící nemluvňata, nemusíte kupovat drahé jednoúčelové chůvičky. Aplikace Baby Monitor 3G z dílny českého vývojáře Jindřicha Šaršona byla dlouho dostupná jen na zařízení s iOS (na iTunes sbírá rekordní hodnocení), od konce dubna existuje i verze pro Android. Mobily či tablety spolu mohou komunikovat přes Wi-Fi i mobilní internet, přenášet zvuk (a to i směrem od rodičů k dětem) nebo pořídit obrázek. Ve verzi pro iPhony a iPady má už půl milionu platících zákazníků.

=> Recenze na iHNed.cz

=> Baby Monitor 3G pro zařízení s Androidem (Kč 49,99 zaváděcí sleva)
=> Baby Monitor 3G pro zařízení s iOS ($ 3.99)

 

CCleaner (Beta)

CCleaner
Nemusíte mít v počítači dvacet kontraproduktivní čisticích programů, antivirů a zrychlovačů, u mobilu to platí dvojnásob. CCleaner ale patří k těm povedených a je jen dobře, že v Piriformu pracují na mobilní verzi. Pravidelným čištěním se nemá smysl zdržovat, ale na větší úklid (například hromadné odinstalování nepoužívaných aplikací a vyčištění starý dat) je aplikace výborná. Má to jeden háček – zatím existuje jen v testovací verzi – abyste ji stáhli, musíte se připojit ke komunitě na síti Google+.

=> CCleaner pro zařízení s Androidem (beta, zdarma)

 

Barcode Scanner

Barcode Scanner
Výrobci na obalech, prodejci v reklamách, firmy na vizitkách a poskytovatelé služeb na bankovních složenkách čím dál častěji používají QR kódy. Kamery chytrých telefonů si s nimi díky aplikacím-čtečkám hravě poradí, jednou z nejjednodušších je Barcode Scanner. Kromě QR si samozřejmě poradí i s jinými čárovými kódy, podle typu naskenovaných dat umí spustit vyhledávání Googlu nebo třeba vytočit telefonní číslo.

=> Barcode Scanner pro zařízení s Androidem (zdarma)
=> ScanLife pro zařízení s iOS (zdarma)

 

Timehop

Timehop
Co jste dělali ode dneška před rokem, před dvěma, před třemi…? Aplikace Timehop zobrazí rok(y) staré fotografie a příspěvky ze sociálních sítí Facebook (přes který se do aplikace přihlašuje), Instagram, Twitter, Foursquare a z paměti telefonu. Chybí zatím podpora Google+, většině uživatelů nicméně nabídka sítí postačí.

=> Timehop pro zařízení s Androidem (zdarma)
=> Timehop pro zařízení s iOS (zdarma)

 

Autoři: Zdeněk Král
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Z těch zoofilů na poslední fotce (anonym)
se mi zvedl žaludek ....
street view (Honza)
porovnání s okolními státy? zkoušel si to redaktor ověřit ve street...
Mobilní aplikace týdne: Google zásadně vylepšil své Mapy, navigace lépe varuje před zácpou (anonym)
Včera jsem chyt zácpu.. GOOGLE nepomohl, zabral až GUTTALAX...
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, toto (anonym)
je pravidelne nejnudnejsi clanek celeho tydne. A tyden co tyden...
A co ti brání články, které tě neosloví, ignorovat? (anonym)
.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama