Galaxy S7 se stala hlavní hvězdou veletrhu Mobile World Congress. Samsung představil extrémně dobře vybavený telefon, který i při krátkém vyzkoušení dokázal přesvědčit o svých kvalitách. Největším sokem pro Samsung bylo nakonec čínské Xiaomi s podobnou výbavou i designem, ale citelně nižší cenou pro čínský trh.

Než Galaxy S7 dorazí do redakce na test, dali jsme dohromady sedm bodů, ve kterých vlajková loď Samsungu vyniká nad konkurencí, a vybrali také nejvýraznější negativa a nejsilnější konkurenty. Nejde přitom jen o porovnání papírových parametrů, ale o kombinaci osobní zkušenosti s informacemi od uživatelů, kteří se ke Galaxy S7 dostali dříve, než začne oficiální prodej.

Fotoaparát

Největším překvapením spojeným s Galaxy S7 je fotoaparát. Samsung poprvé v historii mezi generacemi snížil rozlišení snímače, a na rozdíl od HTC se to vyplatilo. Galaxy S7 exceluje ve snímcích pořízených za horších (i v úplně špatných) světelných podmínkách. Bez konkurence je aktuálně Galaxy S7 i v rychlosti ostření, respektive přeostřování mezi blízkými a vzdálenými objekty, i ve videu.