Nezisková organizace Consumer Reports zveřejnila recenzi telefonů Galaxy S7 a S7 Edge a s nimi upravila svůj žebříček nejlepších telefonů na trhu. Samsung se stal absolutním vítězem testů a obsadil první tři místa žebříčku, který se soustředí na kvalitu a hodnotu testovaných telefonů.

Dosavadním vládcem žebříčku podle Consumer Reports, který při testování využívá celou řadu přesných měření, byla dva roky stará Galaxy S5, která se před iPhony dostala díky voděodolnosti a podpoře paměťových karet. Protože nové telefony od Samsungu tuto vlastnost nabízejí také a mají kvalitnější displej i fotoaparát, patří jim první dvě příčky.

Galaxy S7 a S7 Edge získaly v testu vynikající známky také za výdrž na baterii, která dosáhla 24 hodin simulovaného hovoru, dvojnásobek ve srovnání s iPhonem 6s. Rozdíly mezi nejlepšími telefony ale nejsou velké. Galaxy S7 získala 80 bodů, zatímco iPhone 6s má 77 bodů a iPhone 6s Plus 73 bodů.

Consumer Reports je nezisková organizace, která pracuje na podobném principu jako český dTest, a její hodnocení má na americkém trhu velkou váhu. Nové telefony od Samsungu ale zatím dostaly pouze pozitivní recenze, i když se například skleněný povrch telefonu při pádu poškodí snáze než hliníková záda iPhonů a dalších telefonů na trhu.

Pozitivním recenzím odpovídá i zájem zákazníků. Samsung v ČR potvrdil, že na model S7/S7 Edge získal dvojnásobek objednávek ve srovnání s Galaxy S6/S6 Edge. Podle analytiků bude GS7 úspěšná i v Číně, tamní prodejci JD a Suning hlásí dohromady už osm milionů předobjednávek. Samsung však od loňského roku neposkytuje informace o počtu prodaných telefonů řady Galaxy S.

První pohled na Galaxy S7: Fotoaparát je bez konkurence, umí toho možná až příliš
Galaxy_S7_poprve_v_ruce_Krasny_displej_fotoaparat_bez_konkurence_a_vykon_za_jedna.jpg