Mít každý rok nový iPhone není levné. Alza slibuje stejnou možnost za 990 korun na měsíc pro základní model iPhonu 6s až po 1690 korun za nejlépe vybavený iPhone 6s Plus. Nabídka zatím nepočítá s novým iPhonem SE. Program Nový iPhone každý rok je přitom obdobou oficiálního pronájmu, který v USA nabízí Apple pod názvem iPhone Upgrade Program.

Alza nabízí svou variantu s jediným závazkem – splácení musí trvat alespoň šest měsíců, potom uživatel může telefon vrátit a s placením přestat. Ve srovnání s koupí telefonu je program levnější, roční používání nového telefonu přijde na 12 tisíc korun, ale po odstoupení od smlouvy uživateli v ruce nezůstane nic, firma nenabízí možnost odkupu zařízení.

V ceně pronájmu je pojištění, které chrání uživatele v případě krádeže a fyzického poškození telefonu. Pojištění se nevztahuje na případy, kdy uživatel telefon nechá bez dozoru v autě nebo například v restauraci, uplatnit jej nepůjde ani při úmyslném poškození (hození na zem, test ohýbání). Pojištění proti poškození lze navíc uplatnit pouze jednou za rok, respektive jednou pro každý pronajatý telefon.

V případě poruchy i pojistných událostí dá Alza uživateli v rámci programu Nový iPhone každý rok k dispozici náhradní telefon. Telefon lze za nový model vyměnit nejdříve po šesti měsících trvání smlouvy a nejpozději po dvou letech.

Nabídka Alzy je konkurencí ke klasickému splátkovému prodeji, jaký nabízejí i mobilní operátoři. Její výhodou je nižší měsíční poplatek, pro někoho citelnou nevýhodou je již zmíněný fakt, že po ročním či dvouletém splácení zůstane zákazník po ukončení smlouvy bez telefonu bez možnosti jej odkoupit za zůstatkovou cenu.

První seznámení. Nový iPhone 6S dorazil do redakce
Prvni_seznameni._Novy_iPhone_6S_dorazil_do_redakce