LG G6 vypadalo jako fantastický telefon, který může Samsungu přebrat nedočkavé zákazníky. LG G6 se už s předstihem představilo na uniklých fotografiích i na oficiálním oznámení nového displeje, který je vyšší než doposud, po vzoru iPhonu.

LG G6 displej vyšperkovalo i podporou technologie HDR, jako u nových televizí, zbavilo se balastu v podobě předražených modulů, a vsadilo na tenký design, navíc odolný vůči vodě podle standardu IP68. Korejská dvojka si dala záležet i na chlazení s pomocí měděných heatpipes a bezpečnosti baterie.

Oficiální představení telefonu ale ukázalo, že chytit jeden správný trend nestačí. Zvláště když na první pohled povedený telefon zmrzačí nesmyslná manažerská rozhodnutí.

Ideální kombinace vlastností mimo dosah

LG G6 staví vše kolem velkého displeje s úhlopříčkou 5,7“ a nezvykle širokoúhlým poměrem stran 18 : 9 (nebo 2 : 1) a rozlišením 2880 x 1440 bodů. Rámečky po stranách jsou téměř neviditelné, ty na horní a dolní straně jsou úzké, podobně jako třeba u Mate 8 od Huaweie. Displej je netradiční také tím, že má zaoblené rohy, což působí zvláštně.

LG použilo vynikající IPS panel s vysokým maximálním jasem a díky tomu jako první nabízí u telefonu HDR režim s nálepkou náročnějšího standardu Dolby Vision. Pod displejem už ale není všechno tak růžové. Hlavní slabinou je použití loňského procesoru Snapdragon 821. Chystaný Snapdragon 835 bude citelně výkonnější.

Největší škodu ale páchá LG samo. Zatímco loňský procesor neznamená zásadní ztrátu, firma svůj telefon sama obere o důležité vlastnosti. Ideální model by nabízel bezdrátové nabíjení, 64 GB pro data a kvalitní zvukový výstup. Taková verze LG G6 ale neexistuje. Bezdrátové nabíjení bude mít G6 pouze v USA, kvalitní sluchátkový zesilovač jako u LG V20 nabídne firma pouze v domovské Koreji a 64GB úložiště bude dostupné pouze v asijských zemích a Rusku.

Do České republiky se tak dostane model se 32 GB prostoru pro data, bez bezdrátového nabíjení, které bylo u populární LG G3 standardem, a bez špičkového zvukového výstupu. Firma to může zachránit příznivou cenou, díky které se stal hit z LG G2 a G3, ale to zatím není jisté – dostupnost ani cenu LG v Česku neoznámilo.