Hodinky se systémem od Googlu netáhnou tolik jako Apple Watch. Švýcarská značka Tag Heuer je ale s Android Wear spokojená a představila už druhý model ve své řadě Connected. Tag Heuer Connected Modular 45 má lepší vnitřní výbavu a hlavně nabízí modulární systém s různými pouzdry i funkcemi. Jádrem hodinek tak není část s procesorem, ale kostra, do níž se vkládá modul s elektronikou ve 45mm pouzdru.

Základní model za 1600 eur (45 tisíc korun) má ciferník z OLED panelu s průměrem 3,5 cm (1,39“), procesor Intel řady Z23XX, 4 GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth, NFC a baterii s kapacitou dostatečnou na 30 hodin provozu se stále aktivním displejem. Stejně jako předchozí model pak Tag Heuer Modular 45 zvládne potopení až do hloubky 100 metrů a o odolnost displeje se stará safírové sklíčko. Technické parametry ale nejsou to nejzajímavější.

Překvapivé je designové řešení s modulárním systémem. Díky němu lze hodinky rozšířit o klasický mechanický strojek. V nabídce jsou hned dvě výměnná pouzdra se strojky Calibre 5 nebo Tourbillon Heuer 02-T s odpovídajícím ciferníkem. Právě doplňkové „opravdové“ hodinky budou podle dostupných informací nejdražším dostupným modulem.

Kromě toho firma nabídne v první vlně hned několik typů pouzdra od oceli přes titan až po keramiku a růžové zlato. Na výběr bude také 18 originálních pásků a tahů, včetně titanového a keramického. Na svém webu firma nabízí i možnost si navrhnout vlastní ideální verzi hodinek. Zajímavě vypadají například modely s eloxovanou hliníkovou lunetou.

Chytré hodinky TAG Heuer Connected Modular 45

O tom, jak luxusnější materiály a mechanické hodinky pohnou s cenou, vypovídá luxusní dárkový set, ve kterém jsou chytré hodinky s titanovým pouzdrem, koženým páskem, pryžovým páskem a mechanickým modulem Tourbillon Heuer-02T. Cena této sady je necelých 17 tisíc eur. Tedy asi 450 tisíc korun. Základní verze s diamanty v lunetě přijde na 7 tisíc eur. Levnější mechanický modul Calibre 5 pak stojí stejně jako celá základní verze chytrých hodinek


 

Tag Heuer chce začít s prodejem nových hodinek během několika týdnů, po zahájení prodeje pak bude hodinky dále rozvíjet jednak přidáváním modulů, jednak zlepšováním softwarových funkcí. Intel pro tyto hodinky údajně chystá speciální aplikaci spojenou s virtuálním asistentem nezávislým na službě Google Assistant.