Vložit tlačítko a čtečku otisků prstů do samotného displeje mobilního telefonu je evidentně těžké. Samsung to nestihl a Galaxy S8 tak znamená kompromis unikátního designu. Nyní se s podobným problémem potýká Apple u chystaného nového iPhonu, který má ohromit fanoušky unavené tři roky stejným designem.

Timothy Arcuri, analytik finanční firmy Cowen and Company, ve své zprávě pro investory upozorňuje na problémy Applu s výrobou čtečky otisků prstů integrované do displeje nového iPhonu. Informace získal od zdrojů v dodavatelském řetězci Applu a jeho zprávu zveřejnil server MacRumors. Na potíže s výrobou nového iPhonu upozornil také čínský deník Economic Daily News, který se zmiňuje o zahnutých OLED panelech.

Timothy Arcuri ve své zprávě spekuluje o třech možných způsobech, kterými se Apple může vyrovnat s problémy. Nejméně pravděpodobné je vynechání čtečky otisků prstů a její nahrazení rozpoznáváním obličeje. Druhou variantou je přesunutí čtečky na záda telefonu, což by znamenalo zásadní změnu filozofie ovládání iPhonu. Samsung nakonec zvolil právě tuto možnost, navíc doplněnou o rozpoznávání duhovky uživatele.

Apple podle všeho zvolí třetí variantu, kterou je odložené zahájení prodeje s tím, že „prémiový“ iPhone představí v tradičním podzimním termínu. Podobně to Apple udělal se sluchátky Airpods a dává to smysl i u iPhonu, který má být přelomový. Apple nové telefony představuje jednou ročně, výrazný kompromis je tak pro něj méně přijatelný než pro Samsung.

Fanoušci Applu ale mají reálnou naději, že se dočkají iPhonu, který bude vypadat moderně, zbaví se velkých rámečků a nabídne nejlepší možný displej, tedy kvalitní AMOLED panel, byť je otázkou, pro jaké rozlišení se Apple rozhodne. Zpráva Timothyho Arcuriho uvádí také, že by se iPhone měl dočkat rychlého nabíjení, které konkurence nabízí již několik let.