Loni to vypadalo, že v Česku LG s prodejem telefonů pomalu končí. Modulární telefon LG G5 se prodával jen omezeně a jeho recenze nebyly pozitivní. Novinka LG G6 ale vypadá o mnoho lépe.

LG zatím jako jediné naskočilo na trend, který nastolil Samsung u Galaxy S8, tedy na obrazovku s vyšším, užším displejem. LG dokonce svůj telefon představilo o pár týdnů dříve.

Vzhled LG G6 je až na protažený displej konzervativní, nenabízí zahnuté okraje, jen rohy obrazovky jsou zakulacené. Rozvržení ovládacích tlačítek je netradiční, stejně jako u loňského modelu. Na zádech pod fotoaparátem zapuštěným do těla telefonu je čtečka otisků prstů, která funguje zároveň jako vypínač. Kolébka ovládání hlasitosti je pak na levé hraně. Pravá hrana skrývá pouze zdířku pro telefonní a paměťovou kartu.

Bude se líbit

◼ moderní displej s HDR
◼ kompaktní design
◼ výdrž baterie

O napájecí konektor a konektor pro sluchátka se podělila spodní a horní hrana telefonu, monofonní reproduktor je pak dole vedle napájecího konektoru USB Type-C.

Výbava s omezením

LG představilo model G6 dříve než Samsung, muselo ale udělat kompromis − vzdát se nejnovějšího procesoru od Qualcommu. Srdcem telefonu tak je loňský Snap­dragon 821, který je asi o 10 procent méně výkonný. Model pro Českou republiku je pak dílem dalších kompromisů − nemá bezdrátové nabíjení, chybí mu integrovaný audiofilský sluchátkový zesilovač a základní model má pouze 32 GB prostoru pro data a aplikace a 4 GB RAM.

Může vadit

◼ slabší HW výbava
◼ horší fotoaparát v šeru

Důvodem pro výběr nejméně vybavené varianty je snaha dosáhnout na nižší cenu. Zatímco se Galaxy S8 prodává za 22 tisíc korun, LG G6 se dá u Vodafonu (bez nutnosti koupit si tarif) koupit za 16 777 korun.

LG u svého telefonu použilo špičkový QHD displej s rozlišením 1440 x 2880 a poměrem stran 2 : 1. LG G6 se představilo jako první telefon s podporou technologie HDR. To znamená větší počet barevných odstínů a větší množství detailů v jasných i tmavých částech záběru. LG má navíc výhodu proti Samsungu, protože dává reálnou možnost HDR displej využít naplno. Nejnovější verze Netflixu pro Android na LG G6 umí přehrávat videa s HDR efektem − LG je aktuálně jediný telefon, který to umí. Samsung se s Netflixem zatím nedohodl.

Rostoucí fotoaparát

LG proti loňskému roku nijak zásadně nezlepšilo fotoaparát, podobně jako Samsung. Dvojice objektivů nabízí možnost volby mezi užším záběrem a širokoúhlým snímáním.

LG také plánuje přidávat nové funkce, například plynulý přechod mezi oběma objektivy jako náhradu optického zoomu. Telefon skvěle ostří, bohužel ale hůře fotí v šeru.

Ve výsledku je LG G6 zajímavá alternativa k Samsungu, i když není lepší.

jarvis_59149418498ed7c7ba0de8e8.jpeg
LG se vrací do hry
Foto: LG
jarvis_59149418498ed7c7ba0de8ec.jpeg
LG se vrací do hry
Foto: LG