Úniky informací od výrobců pouzder na iPhony nelhaly. Telefon k desátému výročí od zahájení prodeje prvního iPhonu bude mít obrazovku téměř bez rámečku s výřezem na sluchátko a senzory na horní hraně zařízení. Ikonu nového iPhonu objevil v testovacím softwaru pro chystaný chytrý reproduktor HomePod programátor Guilherme Rambo.

 

 

Ikona ukazuje telefon s obrazovkou, která vyplňuje téměř celou přední stranu telefonu, i když na bocích budou rámečky, možná větší než u LG G6 a logicky větší než u zahnuté obrazovky Galaxy S8. Z ikony nelze posoudit, zda a kde bude mít telefon čtečku otisků prstů. Vývojáři ale objevili v kódu k HomePodu také zmínku o identifikaci uživatele s pomocí infračerveného světla, což naznačuje rozpoznávání obličeje nebo duhovky. Tuto vlastnost chystaného iPhonu jako první odhalil Steve Troughton-Smith.

Stejný programátor v kódu softwaru pro HomePod odhalil také další zajímavou informaci – podporu rozlišení 2436 x 1125. To je trojnásobek rozlišení „malého“ iPhonu. Apple se tak po letech odmítání přiblíží vysokému rozlišení špičkových telefonů s Androidem, které nabízejí takzvané QHD rozlišení již tři roky (LG G3 následované Samsungem Galaxy S5 LTE-A). Apple také použije OLED technologii, která má lepší kontrast a je energeticky úspornější. Změnu technologie displejů údajně chystá také LG, které je lídrem trhu s OLED televizory.