Windows Phone končí i u newyorské policie

Microsoft ještě stále vyvíjí mobilní verzi Windows, ale celá platforma je v podstatě mrtvá. Potvrzení nabízí i policie v New Yorku, která nahradí 36 tisíc telefonů Lumia se systémem Windows Phone 8.1 podobným počtem iPhonů. NYPD bude muset vyměnit nejen telefony, ale hlavně oficiální služební aplikace.


Velký den pro Apple přijde 12. září

Druhé zářijové úterý je datum, kdy má Apple představit novou generaci iPhonů. Podle spekulací nabídne nový model OLED obrazovku bez rámečků, bezdrátové napájení a inovovaný duální fotoaparát. Možná ale bude chybět čtečka otisků.


Google má konkurenci pro ARKit v iPhonech

Google představil nový systém rozšířené reality označený jako ARCore. Jde o přímou reakci na zájem vývojářů i uživatelů o konkurenční technologii ARKit pro iPhony, kterou Apple spustí na podzim. Novou technologii od Googlu zatím podporují telefony Pixel a Galaxy S8.

Galaxy Note 8 má nejlepší displej

Samsungu se povedlo vylepšit obrazovku nového telefonu Note 8 i ve srovnání s Galaxy S8. Podle analýzy společnosti Display Mate má Note 8 rekordní jas, zobrazí více barev a lépe reaguje na okolní osvětlení díky dvojici senzorů. Pevnější je také ochranná vrstva Gorilla Glass 5.


HTC je další výrobce, který nabízí 6 GB RAM

Telefon HTC U11 se začíná prodávat v nové verzi, která má 6 GB operační paměti a velké úložiště s kapacitou 128 GB. Proti standardní verzi si zákazníci připlatí jen 1500 korun, získají přitom mnohem svižnější telefon.


Levné VR brýle získají přístup ke Steamu

Microsoft na veletrhu IFA oznámil výrazné rozšíření možností virtuální reality ve Windows 10. Levné headsety od Aceru, Dellu, HP nebo Lenova získají přístup ke hrám ze služby Steam VR, které fungují na dražších zařízeních HTC Vive nebo Oculus Rift.