HTC představilo dva nové telefony řady U11. Jeden je tradiční, druhý má zcela nový design. A oba mají zajímavou cenu a aktuální Android 8 Oreo. Model U11+ je větší a má 6“ „celoplošný“ displej s poměrem stran 2 : 1 a QHD+ rozlišením. Dostupnější Life má standardní FullHD obrazovku s úhlopříčkou 5,2“. A oba telefony mají extrémně blízko ke Googlu.

HTC U11+ se bude prodávat za 21 490 korun, což je vysoce konkurenceschopná částka vzhledem k nadstandardní výbavě. Složitější je situace u modelu Life. Ten má dvě verze. Tu lepší bude jen o 104 koruny dráže prodávat HTC na svém e-shopu, do běžných obchodů a možná i k operátorům půjde okleštěná verze za 9995 Kč.

Druhý Pixel 2 XL

Krátce po oznámení HTC U11+ se objevily zprávy, že jde o telefon, který HTC původně vyvíjelo pro Google jako druhou generaci Pixelu XL. Nasvědčuje tomu zejména design zařízení včetně použití protaženého displeje s malými rámečky a čtečkou na zadní straně přístroje. Nakonec tedy HTC pro Google vyrábí pouze menší verzi druhého Pixelu a ten větší nabídne pod svým jménem.

HTC U11+ míří na absolutní špičku. Vedle LCD panelu s 6“ úhlopříčkou, jemným rozlišením a podporou HDR10 zaujme i kapacitou operační paměti – 6 GB zatím nabízí jen málo telefonů. Telefon pohání logicky procesor Snapdragon 835, nic lepšího zatím na volném trhu není. Kapacita rychlého úložiště typu UFS 2.1 je 128 GB, proti Pixelům lze navíc použít i paměťové karty. Zajímavě vypadá velká baterie s kapacitou téměř 4000 mAh.

HTC U11+ ze všech stran

Stejně jako původní U11 má i novinka boky citlivé na stisk – tomuto ovládacímu prvku lze přitom přiřadit různé funkce, jako je spuštění fotoaparátu nebo libovolné aplikace. Telefon je voděodolný podle standardu IP68.

Na těle telefonu nenajdete zdířku na sluchátka, HTC místo toho přibaluje USB Type-C sluchátka USonic s možností nastavení zvuku podle vlastního sluchu, nechybí ani dva reproduktory, které mají mít o třetinu vyšší maximální hlasitost než u U11.

Fotoaparát zůstal věrný jednomu snímači s rozlišením 12 Mpx a jedním objektivem místo populárnějším duálním systémům. Jako konkurenční výhoda má posloužit systém 4 mikrofonů pro nahrávání prostorového zvuku u videa.

Pohrobek programu Pixel se začne prodávat na konci listopadu, objednávky bude přijímat HTC na svém e-shopu od 20. listopadu a v běžné prodejní síti nebude.

Nejdražší Android One

HTC U11 Life je očekávaný příspěvek HTC do programu, který zaručuje pravidelné bezpečnostní aktualizace přímo od Googlu, podobně jako tento týden recenzované Xiaomi Mi A1. Proti němu ale HTC už startuje s novým Androidem 8.

Vnitřní výbava telefonu staví na procesoru Snapdragon 630, ale… Standardně dostupná verze bude mít pouze 3 GB operační paměti a malé úložiště s kapacitou 32 GB s možností rozšíření o paměťové karty. Rozumnější verze se 4 GB RAM a 64GB úložištěm bude dostupná opět pouze na e-shopu HTC.

HTC U11 life
Fotoaparáty HTC U11 Life mají vyšší rozlišení, přední i zadní mají 16Mpx snímač a vylepšené snímání v režimu HDR Boost, jejich reálná kvalita ale zatím zůstává tajemstvím, obecně platí, že nejlepší výsledky mají senzory s rozlišením 12Mpx s většími snímacími body a vysokou světelností – HTC U11 Life má ale optiku se světelností f2.0

I přes relativně malý akumulátor s kapacitou 2600 mAh slibuje HTC dlouhou výdrž baterie díky kombinaci úsporného procesoru a FullHD displeje. Stejně jako u HTC U11 a HTC U11+ ale chybí konektor pro sluchátka. V balení však budou sluchátka USonic, která patří k těm nejkvalitnějším, jaká výrobci přibalují ke svým telefonům. Zvuk půjde přehrávat také přes Bluetooth 5.0.

HTC u telefonu s tradičním designem se čtečkou pod displejem nabízí také odolnost vůči vodě podle standardu IP67, vydrží tedy 30 minut v metrové hloubce.

Vzhledem k malému rozdílu v ceně mezi modely se 3 a 4 GB RAM je nutné doporučit nákup na e-shopu HTC. Androidu sluší 4 GB RAM mnohem více a i dvojnásobné úložiště je silný argument.