40 milionů lidí už používá Windows 10 Creators Update. Aktualizace, která do Windows přinesla lepší podporu práce s 3D grafikou, speciální herní režim nebo upravenou nabídku Start, se ale šíří pomalu. Za dva týdny od oficiálního vydání ji má 10 procent uživatelů a Microsoft omezuje dostupnost Creators Update kvůli problémům s kompatibilitou. Pouze dvě procenta uživatelů ale mají původní verzi vydanou před téměř dvěma lety.

Jako první dostali automatickou aktualizaci na Creators Update majitelé nových počítačů. V případě starších strojů Microsoft zastavil automatické aktualizace poté, co získal od uživatelů zpětnou vazbu, která upozornila na problémy s některými staršími Bluetooth čipy společnosti Broadcom.

Microsoft na svém Windows Blogu upozornil na tento problém a zdůraznil, jak velký přínos pro Microsoft představuje detailní automaticky odesílaná zpětná vazba o fungování systému, pokud ji uživatelé nechají aktivní – možnost změnit nastavení dávají Windows při instalaci nebo kdykoliv později v nastavení systému.

Zatímco automatické aktualizace aktuálně nenabídnou instalaci nové verze Windows na počítačích, na nichž může způsobit problémy, ruční instalace tuto ochranu obejde. Z tohoto důvodu Microsoft nedoporučuje manuální instalaci Windows 10 běžným uživatelům, místo toho nabádá k trpělivosti. Vzhledem k relativně malým změnám by několikatýdenní čekání nemělo tolik vadit.

Microsoft tento týden také zahájil distribuci nové verze Windows 10 pro mobilní zařízení. Tuto aktualizaci dostanou uživatelé Lumií 550, 640/XL, 650, 950/XL a několika dalších telefonů, jako je HP Elite X3 nebo Alcatel Idol 4S. Vypadá to, že by mohlo jít o poslední velkou aktualizaci Windows 10 Mobile.

Microsoft totiž s Qualcommem pracuje na běhu "plnohodnotných" Windows 10 na zařízeních s mobilními procesory typu ARM. Detaily o budoucnosti mobilních Windows a Windows obecně lze čekat za dva týdny na konferenci Microsoft Build.