Huawei po loňském pokusu s prvním hybridním tabletem s Windows 10 ztrojnásobil sázky. Na akci v Berlíně představil tři osobní počítače, z nichž dva mají podobu tradičního laptopu a jeden nahradí původní Huawei Mate Book.

Shodou okolností v přibližně stejnou dobu proběhla také akce Microsoftu v Pekingu. Microsoft na ní představil očekávanou novou verzi tabletu Surface Pro, jejíž uvedení firma odložila, aby se o pozornost neprala s notebookem Surface Laptop představeným na konferenci Microsoft Build.

Ultrabook od Huawei

Nejvíce prostoru Huawei věnoval tenkému 13" notebooku, který má konkurovat Macbooku Air, nedávno představenému Surface Laptopu nebo Swiftu 7 od Aceru. Huawei MateBook X je údajně nejmenší 13" notebook na světě s rozměry 286×211x12,5 mm a 88% poměrem displeje k ploše víka počítače. Acer si u Swiftu 7 zachovává pozici nejtenčího notebooku na světě. Huawei však má vyšší rozlišení displeje – 2160x1440 bodů proti FullHD obrazovce od Aceru.

Vnitřní výbava staví na procesoru Intel Core i5 nebo i7 sedmé generace, jde přitom o plnohodnotnou verzi, nikoliv o čipy dříve označované jako Core M. V nabídce budou dvě kombinace pamětí – 4 GB RAM a 256 GB úložiště a 8 GB RAM a 520 GB úložiště. Použití 4 GB RAM u levnější verze se ale nezdá jako dobrý nápad. Huawei slibuje výdrž 10 hodin při přehrávání videa s padesátiprocentním jasem obrazovky.

Konektory se omezují na dvě zdířky USB Type-C doprovázené sluchátkovým výstupem. K notebooku bude firma nabízet i dokovací stanici s klasickými konektory. O ozvučení se postarají reproduktory s podporou technologie Dolby Atmos a podle všeho zní nadstandardně dobře, podobně jako reproduktory tabletu Huawei MediaPad M3.

Stejně jako telefony Huawei bude i MateBook X k dispozici v několika barevných odstínech včetně zlaté, na zelenou a modrou jako u telefonů P10 nedošlo.

MateBook X Grey