Google za dva týdny spustí novou aplikaci pro počítače s Windows i MacOS. Chce jejich obsah ukládat na své servery, aby uživatelé měli klidnější spaní, že v případě krádeže nebo poruchy nepřijdou o svá data. A také chce získat další zákazníky, kterým nebude stačit bezplatných 15 GB prostoru ve službě Google Drive.

Google Backup & Sync spojí dvě dosud samostatné aplikace Google Drive a Photo Uploader do jednoho celku. Hlavní změnou bude možnost synchronizovat se servery Googlu soubory mimo adresář Google Drive. Z přístupu k on-line disku se tak aplikace od Googlu změní na jednoduchý zálohovací systém, který zároveň zintenzivní propojení mezi osobními počítači a telefony s Androidem i iOS.

Google Backup Sync

Google s novou aplikací, kterou plánuje zveřejnit 28. června, míří na koncové uživatele, firemním uživatelům doporučuje i nadále používat standardní aplikaci Google Drive.

Od Googlu je to zajímavý počin, který jeho službu dostane o krok dopředu před konkurencí včetně integrovaného OneDrive ve Windows. Ten se dočká zlepšení na podzim v podobě zástupců všech souborů uložených on-line. Další změny ale nejsou vyloučené; spíše lze čekat, že Google inspiruje k podobnému kroku i konkurenci. I kdyby jen proto, že tak vzroste pravděpodobnost, že uživatelům přestane stačit základní objem dat zdarma a on-line úložiště si přikoupí.