Během jediného dne se v zahraničních médiích objevily obrázky a popisy hned několika zařízení, která se Google údajně chystá představit na již oznámené akci 4. října. K očekávaným telefonům Google přidá po několika letech také vlastní notebook, opět se systémem Chrome OS a nová verze chytré reprosoustavy Google Home, menší a výrazně levnější Home Mini.

Vedle nových oficiálních fotografií unikly také informace o cenách nových telefonů. Pixely druhé generace budou mít lepší výbavu, zachovají si loňské ceny. To znamená, že stále půjde o telefony z vyšších pater cenové nabídky. Pixel XL bude stát 849 dolarů, menší 649. Telefony Pixel se v ČR prodávají pouze neoficiálně a menší model aktuálně stojí asi 20 tisíc korun, větší se dá koupit za 24 tisíc korun, jeho cena v ČR ale začínala při zahájení prodeje asi na 30 tisících korunách.

 

Nový počítač od Googlu

Pod označením Pixelbook se skrývá hybridní počítač s dotykovým displejem, který svými přísnými hranami a velkými tlačítky klávesnice připomíná původní notebooky Pixel. Počítačový Pixel se vrací dva a půl roku od představení druhé generace chromebooku Pixel, který Google vyvinul jako vzor pro ostatní výrobce a také jako zařízení pro své zaměstnance, i když nejčastěji používané notebooky v sídle Googlu v Mountain View jsou MacBooky.

Chromebooky se ale po školství začaly více prosazovat i ve firmách, a to je nejspíše důvod představení nové generace. Ta mimo jiné nabídne možnost používat dotykové pero schopné reagovat na sílu přítlaku a sklon stylusu. To je užitečné při kreslení, ale také při práci s technickými výkresy.

Nové produkty Googlu utekly s dvoutýdenním předstihem

Server Droid Life, který informace o novém notebooku přinesl, nezveřejnil použitý procesor nebo rozlišení obrazovky. Jediné technické informace se týkají kapacity úložiště, protože ta je spojená s cenou. Základní verze se 128GB SSD bude stát 1200 USD, tedy asi 32 tisíc korun s DPH. V ceně tableto–notebooku ale není dotykové pero, to se má prodávat zvlášť za 99 dolarů.

Pixely stále s kontroverzním designem

Hlavní zprávou aktuálních úniků marketingových obrázků a informací o cenách je, že se Google drží loňského vzhledu telefonů kombinujícího dva barevné odstíny. Zdá se ale, že se firma rozloučila s atypickým průřezem telefonu ve tvaru klínu, který umožnil zasadit čočku fotoaparátu do úrovně zadního krytu.

Změnil se také podíl lesklé a matné části zadního krytu. U novinek je lesklá horní část výrazně menší a čtečka otisků je umístěna pod ní. Oba telefony zůstávají věrné fotoaparátu s jedním objektivem, menší model má jen prohozenou pozici objektivu a přisvětlovací diody.

Nové produkty Googlu utekly s dvoutýdenním předstihem

Pixel 2 XL má být k dispozici ve dvou barvách: "Just Black" a "Black & White". Černobílá verze na obrázcích obsahuje také oranžové zvýraznění kolem tlačítka vypínače na boku telefonu. Proti prvnímu modelu má nový "velký" Pixel přinést výraznou změnu díky použití protaženého displeje. Telefon údajně vyrábí LG na základě nedávno představeného telefonu LG V30.

Nový LG V30 je jasný hit veletrhu IFA díky OLED displeji
Novy_LG_V30_je_jasny_hit_veletrhu_IFA_diky_OLED_displeji.png

Levnější a menší Pixel 2 bude mít tři barevné varianty. Loňskou dramaticky modrou letos nahradí odstín s označením "Kinda Blue", která na obrázku působí nevýrazně modrošedě. K dispozici bude také bílá nebo černá verze.

K novým Pixelům pak Google dodá i inovovaný headset pro virtuální realitu. O změnách se ale zatím neví.

Nové produkty Googlu utekly s dvoutýdenním předstihem

Malý reproduktor s asistentem

Google Home Mini vypadá na obrázcích jako malý přenosný Bluetooth reproduktor, ale obrázek obsahuje i linie přívodní šňůry napájení. Home Mini by se měl prodávat ve třech barevných provedeních: světle šedém, tmavě šedém a oranžovém. Zajímavě vypadá zejména cena stanovená na 49 dolarů. V Česku ale zatím Google Assistent správně nefunguje. Ale i to se může časem změnit.

Nové produkty Googlu utekly s dvoutýdenním předstihem