reklama
reklama
2. 3. 2013 | poslední aktualizace: 3. 3. 2013  19:19
PadFone Infinity: 2x FullHD Android

Asus PadFone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery

Nový procesor Snapdragon 600, dva FullHD displeje a solidní zásoba energie. Bude jednoznačné zlepšení parametrů a nejrychlejší procesor na trhu stačit na komerční úspěch?
Asus PadPhone Infinity
Asus PadPhone Infinity
foto: Otakar Schön

Asus do Barcelony lákal na kovovou revoluci. S kovem měl pravdu, revoluce ale nepřišla. Nový hybrid Asus PadFone Infinity se jednoznačně zařadil mezi nejlépe vybavené telefony a tablety vůbec, ale koncept nezměnil.

I nadále funguje PadFone jako telefon s dockovací stanicí, která má tvar tabletu a telefonu dodá větší obrazovku a možnost dobíjení baterie. Chytrý software se pak stará o automatické nastavení vlastností podle režimu provozu, bez zasunutého telefonu je ale tablet k ničemu.

reklama

Slib změny materiálu použitého pro sestavení PadFonu Asus naplnil beze zbytku. Telefon i dockovací stanice/tablet ukazují záda z broušeného hliníku a tvář z tvrzeného skla, které kryje LCD obrazovky s vysokým rozlišením.

PadPhone i tablet se drží nového standardu pro špičková zařízení – u telefonu 5“ úhlopříčky s FullHD rozlišením, tablet má tradiční úhlopříčku 10,1“ a stejné rozlišení. A také mírně nelichotivý Android ve verzi 4.1, tedy o kousek pozadu za zařízeními Google Nexus.

Vnitřní výbava telefonu řadí PadFone k absolutní špičce v hrubém výkonu. Procesor Snapdragon 600 je přímým nástupcem doposud nejvýkonnějšího procesoru S4 Pro. Liší se od něj zejména vyšším maximálním taktem, ale i to stačí na další zvýšení rychlosti o 40 procent – podle Qualcommu.

video: Asus PadPhone Infinity: FulHD tablet a telefon v jednom
Asus_Padfone_Infinity.mov.jpg

Benchmarky toto tvrzení zatím jednoznačně nepotvrzují. Snapdragon 600 se jednoznačně a výrazně zlepšil v testu rychlosti zpracování javaskriptu, ve kterém S4 Pro na konkurenci hodně ztrácel. PadFone s vylepšeným Snapdragonem už je v SunSpideru rychlejší než dosud nejvýkonnější iPhone 5.

V Testu AnTuTU je ale Xperia Z s procesorem Snapdragon S4 Pro nebo HTC One se stejným procesorem o cca 25 procent rychlejší – nejspíše díky rychlejším pamětem.

Celkově působí Infinity solidním dojmem, ale hlavně jako telefon. S tabletem už to tak růžové není. Princip dockovací stanice se projevil na designu – tablet je v některých místech hodně „tlustý“. S telefonem dohromady pak tablet váží jen o 10 gramů více než nejnovější verze iPadu s podporou LTE sítí, to je rozhodně úspěch.

Nicméně, alespoň ve mě, přetrvávají výhrady vůči konceptu dva v jednom. Pro člověka, který pracuje a žije sám, to může být vhodné řešení. Pro většinu lidí se ale zdá jako lepší varianta spíše tablet s funkcí telefonu a bluetooth headsetem nebo telefon a tablet zvlášť.

Ostatně Asus v Barceloně ukázal, stejně jako Samsung, i menší tablet s funkcí telefonu – FonePad má 7“ obrazovku s rozlišením 1280x800 bodů a zajímavý je i tím, že jej pohání procesor Atom Z2420 od Intelu.

Cena PadFone Inifinity může nabídnout pádný argument. Doporučená cena v eurech je totiž 999 eur, tedy 25 tisíc korun. Za takovou částku FullHD telefon a k němu FullHD tablet nekoupíte.

Uvidíme, jaká bude cena pro český trh – dozvíme se to ale až v polovině roku. Už v dubnu se však i v Česku, za zatím nestanovenou cenu, začne prodávat FonePad.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Asus PadFone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery (Gandy)
No prijde mi, ze 5 palcu je az dost, kdyz uz mam tu moznost to...
Asus PadPhone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery (anonym)
Vzdyt se to jmenuje PadFone, nikoliv PadPhone!
Re: Asus PadPhone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery (Otakar Schön)
máte samozřejmě pravdu
Asus PadPhone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery (anonym)
si neumim predstavit co se stane kdyz je telefon v tabletu a nekdo...
Re: Asus PadPhone Infinity: Tablet a supertelefon v jednom je ideální pro svobodné manažery (Otakar Schön)
hlasitý odposlech nebo bluetooth headset to vyřeší
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama