reklama
reklama
4. 5. 2013 | poslední aktualizace: 4. 5. 2013  05:35
Acer Iconia A1 iPad mini nenahradí

První dojmy: Iconia A1 není přímý konkurent iPadu mini, ale odpověď na levné čínské tablety

Nový tablet od Aceru sází na parametry podobné iPadu mini, výbavu a design ale podřídil cenovce. Nízké rozlišení displeje a špatný fotoaparát by nevadily, kdyby byla cena nižší než nakonec oficiálních pět tisíc korun.
Čtěte více o: tablet | Acer | Google | první dojem
Acer Iconia A1
Acer Iconia A1
foto: Otakar Schön

Acer v New Yorku představil trojici nových důležitých produktů. Vedle netradičního dotykového notebooku a výkonného tabletu s klávesnicí si pozici na pódiu vysloužil malý tablet s podobnými parametry, jaké má iPad mini.

Acer použil displej se stejným poměrem stran a rozlišením, jaké má iPad mini. Není to však přímá kopie. Kvůli snížení ceny má tablet vetší rámeček kolem displeje, tlustší tělo a také nekvalitní fotoaparát, který není schopný udělat ostrý a detailní snímek ani v dobře osvětlené místnosti.

reklama

Tablet jsem měl k dispozici několik desítek minut, ale bez vlastního uživatelského účtu, takže jsem mohl vyzkoušet jen nainstalované aplikace. I krátké seznámení ukazuje, že v kategorii levných tabletů nejde o úplného outsidera.

Iconia A1 je objemnější než iPad mini, který fascinuje štíhlým, a přesto pevným tělem, nicméně působí solidně. Nevrže, neprohýbá se a docela dobře se drží i v jedné ruce. Použitý procesor MediaTek se čtyřmi jádry a taktem 1,2 GHz nebude lámat rekordy, systém působí méně svižně než na Nexu 7 nebo třeba Xperii Tablet Z, ale reaguje lépe než většina levných tabletů. 

video: Acer Iconia A1
Acer_Iconia_A1.mp4.jpg

Nejpříjemnější překvapení se skrývá v softwaru. Acer použil aktuálně nejnovější verzi Androidu 4.2.2 s plnou podporou služeb Googlu, což je mezi nejlevnějšími tablety výjimka. Stejně tak je příjemné, že výrobce systém nijak zásadně neupravil, podle všeho jen přidal několik svých aplikací, jako je cloudová služba Acer Cloud.

Naopak fotoaparát zklamal. Na displeji, který není příliš jasný, vypadaly fotografie ještě použitelně, ale při zobrazení na 11" FullHD displeji notebooku se ukázalo, jak jsou snímky neostré. Od pětimegapixelového snímače by se dalo čekat mnohem více.

Další zklamání přinesla proti původní informaci oficiální cena pro český trh. V přepočtu vychází Acer Iconia Q1 na čtyři tisíce korun s DPH. Oficiální cena pro český trh je ale stanovená o čtvrtinu výše, tedy na 4990 korun.

Největšího soupeře v této cenové hladině bude mít A1 u Asusu s tabletem MeMO, který má ale ještě nižší rozlišení displeje, a v zařízeních Go Clever a Prestigio. Konkurence s podobnými parametry a cenou nemá nejnovější Android ani takovou výbavu, ale při ceně 5 tisíc už nepůjde o impulzivní koupi.

Autoři: Otakar Schön
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Apple jako "high class" pro "high class".. hehe :D (Zdenny Android)
Běž si vyhonit nad svým Applem ty MERCEDESE.. :D
Trapas (Sobík)
Jak může být něco tak levného a navíc s androidem konkurencí přístroji...
První dojmy: Iconia A1 není přímý konkurent iPadu mini, ale odpověď na levné čínské tablety (anonym)
Mám Iconii B1 a jsem velmi spokojen, na WiFi v pohotovosti vydrží...
Re: První dojmy: Iconia A1 není přímý konkurent iPadu mini, ale odpověď na levné čínské tablety (Vydra)
Dacia Lodgy, fuuj :-). Tuhle mi to projelo okolo baraku a je to...
První dojmy: Iconia A1 není přímý konkurent iPadu mini, ale odpověď na levné čínské tablety (anonym)
Určitě bych se nebál do něj jít, mám Iconii B1 - levné materiály,...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama