reklama
reklama
8. 5. 2014 | poslední aktualizace: 8. 5. 2014  16:26
Kamera Rollei Youngstar příjemně překvapí

Test: Levná malá kamera Rollei Youngstar neoslní kvalitou záznamu, ale je s ní zábava

Není důležitý jen hrubý výkon a samotná cena, záleží na jejich poměru. Pokud srazíte cenu na minimum a produkt je pořád použitelný, můžete si gratulovat. Profíci sáhnou po vyšších řadách či dražších kamerách GoPro, jinak je ale Youngstar fajn.
Čtěte více o: video | HN Tech testy | kamera
Rollei Youngstar
Rollei Youngstar
foto: Rollei

Outdoorová kamera Rollei Actioncam Youngstar patří mezi nejlevnější zástupce tohoto typu na trhu. Německá firma má v nabídce i vyšší modely, které konkurují legendárnímu GoPro, ale Youngstar je spíš „hračka“. Je to vidět na kvalitě videa, která za špičkou zaostává: rozlišením i dalšími parametry.

Výrobce však za neuvěřitelně nízkou cenu nabízí kompletní balíček včetně voděodolného pouzdra a držáku na helmu. Obojí jsem vyzkoušel, oba kusy příslušenství fungují a rozšiřují možnosti, jak si levnou kameru užít. Úspory se naopak projevily u paměti – kamera žádnou nemá, paměťovou kartu si musíte koupit zvlášť.

reklama

Ani nadstandardní příslušenství nedokázalo vynahradit první dojem ze samotné kamery. Ta vypadá hodně lacině. Pozitivem ale je, že má funkční dotykový displej, byť s hrubým rozlišením. Tlačítka působí trochu neohrabaně a přepínač na boku jde ztuha, ale nešlo o nic zásadního. Při bližším zkoumání a po delším používání se zdá, že zpracování je přes rozpačitý první dojem dostatečně kvalitní.

Na kolo i do auta, focení ne

Youngstar má tři přepínatelné režimy. Tím hlavním je souvislý záznam – kameru připevníte na přilbu a vyrazíte na kolo, výdrž baterie „až“ 90 minut se v mém případě potvrdila, omezeni jste samozřejmě i kapacitou karty, kterou do kamery vložíte.

Dobrý je mód do auta. Zdánlivě je totožný s obyčejným záznamem, až návod prozradil, že nahrává sekvenčně. Po pěti minutách se záznam uloží, kamera začne pořizovat nový, a když je karta zaplněná, začne je od nejstaršího odmazávat.

Třetím módem jsou fotografie, a ten jediný mi přišel nepoužitelný. Obecně nebývají snímky „z videokamer“ nic moc, Youngstarem bych ale nefotil opravdu nic. Ne že byste nepoznali, jestli koukáte na silnici, nebo na psa, ale fotky jsou rozmazané a lepší pořídí jakýkoli novější mobil, i z nejnižší kategorie.

Kvalita neoslní, ale…

Kamera má 135° širokoúhlý objektiv s fixním fokusem a umí pořizovat videa (se zvukem) v rozlišení 720 p při třiceti snímcích za sekundu. Papírově se pak chlubí ještě automatickým vyvážením bílé a kompenzací expozice.

Při ceně 1 500 korun (s DPH) nejde očekávat zázraky, kvalita záznamu ale nakonec příjemně překvapila. Rozhodně si video nespletete s Full HD záběrem z nejdražší kamery GoPro – není moc ostrý, okraje jsou trochu deformované, zapomenout můžete na stabilizaci obrazu…

Svátečnějším sportovcům ale na záznam občasných dobrodružství postačí, do auta na dokumentování jízdy také, a díky podvodnímu pouzdru si poradí i s nepřízní počasí, respektive se nabízí natáčení u vody. Na tvorbu podmořských filmů v Karibiku si pořiďte něco lepšího, ale na letní „blbnutí“ je Youngstar dobrá.

Verdikt

Jestli to myslíte s outdoorovým natáčením vážně, chcete klipy sdílet na YouTube milionům fanoušků a stříhat z nich celovečerní filmy, budete muset do vyšší cenové kategorie. Na „dokumentování“ cest a pro občasné sportovce a kameramany-začátečníky je ale Rollei Actioncam Youngstar za cenu 1 500 Kč pěkná.

Autoři: Zdeněk Král
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Kupte si MagiCam SD18 (Lukyn)
Kameru sem dostal od máti a vážně je to hračka... vrátil jsem...
Test: Levná malá kamera Rollei Youngstar neoslní kvalitou záznamu, ale je s ní zábava (anonym)
tyhle levné kopie jsou k ničemu. Kamera je od toho ať kvalitně...
B (A)
Z osobní zkušenosti s fotoaparátem Rollei doporučuji nebrat! Jsou...
velmi dobre recenze (Jiri)
levnych kamerek dela Techmoan na youtube, rozhodne doporucuji....
Re: Test: Levná malá kamera Rollei Youngstar neoslní kvalitou záznamu, ale je s ní zábava (anonym)
Dobrá je ta SJ400 - plně kompatipbilní s příslušenstvím GoPro,...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama