Čchang E-2 by se na oběžnou dráhu kolem Měsíce měla dostat asi za pět dní. Sonda bude testovat klíčové technologie a sbírat data pro budoucí přistání.
Čína tvrdí, že v rámci další mise vyšle na povrch Měsíc lunární vozítko a že má ambice tam v zatím blíže nespecifikované budoucnosti poslat i člověka. Čínská tisková agentura uvedla, že sonda Čchang E-2 bude kroužit jen 15 km nad skalnatým terénem tak, aby mohla vyfotografovat možná místa pro budoucí přistání.
Jde o druhou čínskou lunární sondu - první byla vypuštěna v roce 2007. Sonda zůstala na oběžné dráze po 16 měsíců, a poté úmyslně narazila do povrchu Měsíce.
Dosud se podařilo do vesmíru poslat člověka pouze třem zemím - Číně, Rusku a USA.
V roce 2008 poprvé čínský astronaut vystoupil do volného vesmíru. Mimo kosmickou loď zůstal 15 minut. Jeho výstup je považován za počátek snah Číny postavit v blízké budoucnosti orbitální stanici obíhající kolem Země.
- Diskuse
- Celkem 18 příspěvků
Kdo čte a přemýšlí tak musí přijmout realitu. Kdo to nevidí,....svatá...
Bububu, tohle se píše na internetu už 15 let a to ovládnutí světa...
"anonyme......!" Jseš asi pěkně pšouklej. Kdybys měl na to, jeď...
Když USA před 41 lety vysadily člověka na povrchu Měsíce a bezpečně...
Kapitalistická firma? Proboha co to je za novotvar? Já bych jinak...
- DWH ANALYST / Business Intelligence
- AGILNÍ VÝVOJ - IT DEVELOPER
- Programátor Ruby on Rails
- Prodejce serverových řešení
- Java vývojář
- Programátor .NET – Software Developer
- Programátor IS ABRA
- Consultant
- Tester/ka informačního systému
- Produkt manažer
- HTML kodér
- EMBEDDED SW ENGINEER


























