Dva týdny stačily neznámým útočníkům na to, aby získali částečnou kontrolu nad šesti sty tisíci počítačů Apple Mac. Podle ruské bezpečnostní firmy Doctor Web začali útočníci zneužívat slabinu v jazyce Java 16. března. Apple vydal záplatu tento týden, útoky ale budou pokračovat, část uživatelů si aktualizaci nainstaluje později nebo vůbec.

Škodlivý kód BackDoor.Flashback dokáže napadnout počítač při pouhé návštěvě nakažené webové stránky. I když uživatele vyzývá k zadání administrátorského hesla, k nákaze dojde, i když uživatel žádost o heslo nepotvrdí. Mezi nakaženými počítači je i 274 strojů z Cupertina, kde má Apple sídlo společnosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru