Xiaomi se stává globální značkou. Firma otevřela svůj on-line obchod pro USA, Velkou Británii či Německo, ale neprodává v nich telefony. Místo toho Xioami nabízí příslušenství, na kterém dokáže vydělávat více než na prodeji levných telefonů. V nabídce firmy jsou i televizory a my jsme měli možnost otestovat už druhou generaci Xiaomi Mi TV s Ultra HD rozlišením.

Při prvním pohledu na čínské obchody je na televizi Mi TV 2 nejzajímavější cena. Za televizor s 49“ úhlopříčkou a UltraHD rozlišením totiž čínští prodejci chtějí v přepočtu asi 20 tisíc korun. V české praxi ale cena výrazně stoupá – k 21% DPH je nutné přičíst 14 % cla a hlavně dopravu, které cenu televize v podstatě znásobí. I proto se v Česku dá Xiaomi Mi TV 2 koupit za odpovídajících 30 tisíc korun. V ceně je však i kvalitní soundbar a bezdrátový subwoofer. Ale také řada věcí, které používání televize v Česku komplikují.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?