Výrobci televizorů mají konečně technologii, která mluví sama za sebe. Obrazovky se 3D režimem masy nenalákaly, 4K obraz většině potenciálních zákazníků také moc neříká. Když ale ukážete i úplnému laikovi vedle sebe film ve standardní variantě a ve variantě s technologií HDR, rozdíl okamžitě pozná.

HDR (high dynamic range, vysoký dynamický rozsah) obraz byl hitem na veletrhu CES a stal se vlastně hitem celé akce. Rozdíl v kvalitě obrazu je totiž jasně patrný, podobně jako na fotografiích s HDR a bez něj. Filmové HDR funguje ostatně podobně jako u fotek. Díky vícenásobné expozici se do jednoho snímku vejde více obrazových informací, detailů v nejtmavších a nejsvětlejších částech obrazu.

Kromě toho nabízí HDR přirozenější podání barev. Jako nejvýraznější příklad uvádí filmaři možnost zobrazit velmi jasné nebe v modré barvě, což ve standardním rozsahu jasu a barevného prostoru není možné.

Porovnání Dolby Vision a standardního obrazu
...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?