Už na první pohled působí B&O Play Beoplay A1 masivně a hmotnost 600 gramů dává jasně najevo kvalitu zpracování. Vypadá jako puk se zaoblenou horní hranou, průměrem 13 a výškou 5 cm. S ohledem na velikost zařízení působí komicky tvrzení výrobce, že je snadné zařízení vložit do kapsy, ale možná v Dánsku nosí v létě pršipláště s obrovskými kapsami.

B&O do kompaktního zařízení vložilo dvojici reproduktorů se shodným výkonem 30 W. Středobasový reproduktor s hliníkovým jádrem a 90mm průměrem má na svědomí vysoce nadprůměrné podání basů, výškový reproduktor pak zajišťuje nejen čistý zvuk s frekvenčním rozsahem za hranicí slyšitelnosti i pro mladé zdravé ucho, ale také velmi dobré podání prostoru. To je u zařízení se 360° zvukem obdivuhodný výkon. Zvuk jednoduše působí přirozeně a dynamicky. Samozřejmě chybí fyzické dunění, toho malý systém není schopný. Zato Beoplay A1 nabízí výborné neutrální podání, které sedí všem žánrům, jež na reproduktoru budete poslouchat.

Během testování jsme vystřídali tradiční testovací skladby, jako jsou Money od Led Zeppelin, jazzově laděná Grandmother zpěvačky a herečky Rebeccy Pidgeonové, Ravelovo Bolero, Smetanova Má vlast, i Arakain nebo Eminema a trochu únavný český pop. Jako zdroj sloužil smartphone Galaxy S7 připojený bezdrátově a pro maximální vytížení také počítač propojený s Beoplayem přes stolní zesilovač Asus Xonar Essence One. Rozdíl v kvalitě zvuku mezi bezdrátovým přenosem a pevným připojením klasickým audiokonektorem byl méně dramatický, než by se dalo čekat, protože systému chybí podpora protokolu AptX, který zvyšuje kvalitu přenášeného zvuku. Dvojice integrovaných převodníků v Beoplay A1 odvádí dobrou práci.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?