Absence sluchátkového konektoru u nového iPhonu patřila mezi nejžhavěji diskutované a nejsilněji kritizované novinky od chvíle, kdy se objevila první spekulace o jeho odstranění. Už nyní jsou na trhu telefony, které se sluchátkového konektoru zbavily. Lenovo u nové řady Moto Z sluchátkový konektor vynechalo kvůli tenkému designu jako již předtím některé čínské firmy v rámci souboje o titul výrobce nejtenčího telefonu na světě.

Snaha o úsporu místa uvnitř telefonu patří mezi nejčastěji uváděné důvody pro odstranění takzvaného audiojacku, ale není to nutně validní důvod. Telefon Vivo X5Max má v pase pouze 5,1 mm, ale klasický sluchátkový výstup nabízí. Další argument výrobců telefonů, ale také Intelu, je slib vyšší kvality zvuku u alternativních konektorů lightning a USB Type-C. Čistě digitální přenos zvuku z telefonu do sluchátek může odstranit vznik šumu a další neduhy spojené nikoliv se samotným konektorem, ale s použitím nekvalitních převodníků zvuku z digitální do analogové podoby. To je však věc, která se například telefonů od Applu nikdy netýkala.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?