Reprosoustavy ENEBY označované jako 20 x 20 nebo 30 x 30 a interně jako malá bedna a velká bedna jsme na test získali trochu protekčně – v Česku se soustavy představené v dubnu začnou prodávat až v srpnu. Je ale logické, že se firma chtěla pochlubit. ENEBY v obou velikostech působí dobře už na obrázcích. A když se přidá cena, 1290 korun za menší a 2290 korun za větší, zní to jako trhák.

Protože Ikea funguje hlavně jako rychloobrátkový prodejce nábytku, klade logicky důraz na design. Kvalitní design přitom dokáže upozadit používání lacinějších materiálů, nebo z nich dokonce udělat přednost. Legendární křeslo Poäng je ideální příklad tohoto přístupu. A ENEBY může být další, pokud v nabídce IKEA vydrží alespoň pár let.

Krása oblečená i odhalená

ENEBY vypadá, jako by nemohl být jednodušší. Je to jen kvádr se čtvercovým čelem. Menší model má v balení i hranaté madlo. Z čela reprosoustav pak vyčnívá jediný ovládací prvek – kruhový ovladač hlasitosti a vypínač v jednom umístěný v pravém horním kvadrantu. To ovšem znamená, že všechny funkce kromě hlasitosti musí uživatel ovládat v mobilu.

Hřejivost a zdání luxusu zařízení dodává průzvučná tkanina, tmavě šedá na tmavé verzi, světle šedá na reprosoustavách s bílým tělem. Podobně jako u tradičních Hi-Fi reprosoustav lze mřížky z reprosoustav ENEBY sejmout. Pak se na bílé verzi odhalí kontrast bílého korpusu a černých měničů. Menší verze má dva – jeden výškový a jeden středobasový. U tmavé varianty se místo kontrastu hraje na tón v tónu, což není tak působivé, ale také to má něco do sebe.

Reprosoustavy IKEA ENEBY jsou první výlet švédského řetězce do světa hudby

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru