Sluchátka s ošklivým názvem WH-CH700N vypadají obyčejně, znějí dobře a trochu dokážou bojovat s okolním hlukem. Samo o sobě by to nestačilo k nadšení. Když se ale recenzent podívá na cenu, žasne a myslí si cosi o omylu. V akci se ani ne půl roku stará sluchátka dají koupit za dva a půl tisíce. Za ty peníze působí bezdrátová komunikace i funkce rušení hluku jako pověstný "dárek zdarma".

Na pohled jsou sluchátka WH-CH700N typická circumaurální sluchátka značky Sony. Základní tvar mušlí i hlavového mostu odkazuje na mnohem dražší modely. Skořepiny mají uzavřenou konstrukci, pohltí celé ucho, jsou poměrně kompaktní a lze je natočit o 90°, aby sluchátka na krku lépe ležela a popřípadě se pohodlněji a s menším rizikem přenášela v batohu.

Levná bezdrátová sluchátka Sony WH-CH700N

Konstrukce je plastová, hlavový most s příjemným polstrováním má kovový rám a kolem uší je koženka vyplněná pěnou s tvarovou pamětí. Design je praktický a umožňuje pohodlné používání dospělým i školákům. Estetický dojem je průměrný, černá verze působí nenápadně, modrá vypadá mnohem lépe a bílo-šedá působí jako typická šedá myš, ale se spoustou "hejblátek" – ovládacích prvků.

Pokud není zrovna 35 °C, jsou sluchátka pohodlná i s brýlemi, což je úspěch, u sluchátek stejné značky mi občas něco překáží, tady jsem neměl žádný problém. Při mém letním testování byl ale delší poslech mimo klimatizované místnosti téměř nemožný, zaváněl uvařenýma ušima. To však není chyba konkrétního modelu sluchátek, ale vlastnost všech "velkých" sluchátek a lidského těla v těchto vedrech.

Jeden konstrukční nedostatek ale uzavřená sluchátka WH-CH700N mají. Uniká z nich více zvuku, než by člověk čekal. To může vést k trapným situacím, jako když ve vlaku posloucháte Manowar a naskočí skladba Pleasure Slave. Sténání unikající ze skořepin paní sedící vedle po právu pohoršilo. Pardon.

Sluchátka v praxi

Místo jednoduchého ovládání na kabelu mají bezdrátová sluchátka Sony na obou mušlích dvojici ovládacích prvků. Na levé je to vypínač a tlačítko pro aktivaci a deaktivaci rušení okolního hluku, doplněné o dva konektory – pro připojení klasického audiokabelu a napájecího adaptéru. Napájení přitom probíhá přes starší konektor microUSB. Při vyšší ceně by to bylo zřejmé minus, takhle není co vyčítat. Na levé straně je také NFC čip sloužící ke spárování s telefony s touto technologií, jinak je nutné tradičně při zapnutí podržet tlačítko vypínače, dokud se sluchátka nepřepnou do párovacího režimu.

Levná bezdrátová sluchátka Sony WH-CH700N

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru