Klid na práci i odpočinek, to jsou dva zásadní důvody, proč lidé dlouhá léta utrácejí spoustu peněz za sluchátka Bose QuietComfort a jejich podobně drahé konkurenty od Sony nebo Sennheiseru. Hranice deset tisíc je pro kvalitní rušení okolního zvuku standard. Standard, který se podařilo v podstatě narušit firmě Plantronics známé zejména díky dodávkám sluchátek pro NASA.

Dominantní postavení Bose a Sony v oblasti aktivního rušení okolního hluku už nabourala sluchátka Plantronics BackBeat Pro 2 před nějakými dvěma lety. Tento model uměl „vypnout“ okolní hluk, ale nebyl o tolik levnější a kvalitou elektronického rušení ještě za špičkou citelně zaostával. Nový model BackBeat Go 810 už pravidla hry mění – nejenže proti BackBeat Pro 2 ještě zlepšil funkci rušení okolního hluku, ale hlavně má citelně nižší cenu – prodává se za čtyři tisíce.

To nejdůležitější jsem sice prozradil už na začátku, ale zdaleka to není všechno. Go 810 má pořád ještě nějaká překvapení, skryté drobnosti a samozřejmě i nějaká slabší místa. Začít by se ale mělo tradičně, od designu, protože ten často rozhoduje.

Plantronics BackBeat Go 810

Pohodlný plast

BackBeat Go 810 určitě nejsou nejluxusnější sluchátka na světě. Nemají na sobě ani jehněčí kůži, ani titanové součástky, ani ušlechtilé dřevo. Od toho má Plantronics dražší sluchátka Backbeat Pro 2. Většinu stavebního materiálu sluchátek představuje obyčejný plast, v našem případě modrý, ale k dispozici je i slonovinová a černá verze. Bytelnost sluchátek zvyšuje kovová konstrukce, která drží mušle a umožňuje měnit velikost mostu sluchátek. Ten je opět z plastu s trochou pěny překryté plátnem.

Související

Mušle sluchátek mají obepínat celé ucho, na první pohled ale vypadají příliš kompaktně. I moje uši se ale dovnitř pohodlně vešly a netlačily ani po hodinách poslechu hudby. K tomu hodně pomáhá paměťová pěna náušníků překrytá koženkou. V parném létě to nebude nic moc, ale u uzavřených sluchátek je to naprosto normální – v letadle či vlaku ale naštěstí bývá klimatizace. Sluchátka jako celek už tak kompaktní nejsou – nedají se plně složit, ale mušle lze otočit o 90 stupňů, takže lépe sedí na krku a bezpečněji se dají přenášet v batohu nebo aktovce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru