Je to boj, když se střetne milovník klasického hi-fi a zastánce moderního filmového zvuku pro domácí kino. Jeden si vystačí se dvěma reprosoustavami a zesilovačem, další potřebuje reprosoustav alespoň šest, ale třeba také dvaadvacet. A pak jsou tu lidé, kteří si prostě koupí soundbar a pak čelí nepochopení obou prvně zmíněných.

Soundbary jsou od prvních modelů vnímané jako největší možný kompromis. Nepochybné zlepšení ve srovnání se zvukem z chrastítek v placatých televizích, ale jinak bída, která má jedinou přednost ve snadné instalaci. Už několikrát jsme se přesvědčili, že takové hodnocení platí pro masovou produkci, ale že existují i výjimky.

Tou nejpůsobivější, kterou si lze koupit v Česku, je bez debat Sennheiser Ambeo. Jak moc toho ale takový kvalitní soundbar umí a nakolik má smysl si ho pořídit?

Sennheiser vyrobil svůj prnví soundbar, a hned je nejlepší na trhu

První setkání se systémem Ambeo jsem si užil už před dvěma lety na veletrhu CES. Sennheiser se jako první zavedený výrobce přihlásil k trendu trojrozměrného zvuku u soundbarů. Koncept skutečně prostorového zvuku přitom zkoumají vědci i zvukoví inženýři řadu let a hitem se staly vše obklopující audiosystémy například v luxusních automobilech. Vedle fantastických sluchátek HD820 jsem úplně nechápal, proč se tolik pozornosti soustřeďuje na koncept Ambeo. Stačilo pár ukázek a bylo to zřejmé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se