Je to boj, když se střetne milovník klasického hi-fi a zastánce moderního filmového zvuku pro domácí kino. Jeden si vystačí se dvěma reprosoustavami a zesilovačem, další potřebuje reprosoustav alespoň šest, ale třeba také dvaadvacet. A pak jsou tu lidé, kteří si prostě koupí soundbar a pak čelí nepochopení obou prvně zmíněných.
Soundbary jsou od prvních modelů vnímané jako největší možný kompromis. Nepochybné zlepšení ve srovnání se zvukem z chrastítek v placatých televizích, ale jinak bída, která má jedinou přednost ve snadné instalaci. Už několikrát jsme se přesvědčili, že takové hodnocení platí pro masovou produkci, ale že existují i výjimky.
Tou nejpůsobivější, kterou si lze koupit v Česku, je bez debat Sennheiser Ambeo. Jak moc toho ale takový kvalitní soundbar umí a nakolik má smysl si ho pořídit?

První setkání se systémem Ambeo jsem si užil už před dvěma lety na veletrhu CES. Sennheiser se jako první zavedený výrobce přihlásil k trendu trojrozměrného zvuku u soundbarů. Koncept skutečně prostorového zvuku přitom zkoumají vědci i zvukoví inženýři řadu let a hitem se staly vše obklopující audiosystémy například v luxusních automobilech. Vedle fantastických sluchátek HD820 jsem úplně nechápal, proč se tolik pozornosti soustřeďuje na koncept Ambeo. Stačilo pár ukázek a bylo to zřejmé.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden s technologiemi Otakara Schöna
Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna
Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru