gas_pumping_robot_350_210.jpgRobot v ceně 75 tisíc eur (téměř dva miliony korun) je první svého druhu a jeho tvůrci se prý inspirovali mechanickou dojičkou.

Robotický pumpař nejprve  vůz přijíždějící na benzínovou stanici identifikuje, potom si v databázi zjistí, jaký typ uzávěru má u benzínové nádrže a jaké palivo používá. Potom už si počíná jako lidská bytost, otevře citlivě záklopku, vyšroubuje zátku, zavede do otvoru nádrže čerpací pistoli a doplní pohonné hmoty (viz video).

Robot-pumpař má zatím ale určitá omezení. Lze ho použít jen tehdy, když se palivová nádrž otevírá bez použití klíče. Podmínkou také je, aby auto bylo zaneseno v databázi.

Vynálezci robotického pumpaře doufají, že ho bude možné instalovat na několik benzínových stanic v Nizozemsku ještě do konce tohoto roku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru