Ballmer_Langer__350x210_.jpgPodle podepsané licenční dohody by státní úřady mohly výhodněji získat až 250 tisíc licencí k produktům Microsoftu na dalších tři až pět let.

Prováděcí smlouvy by mohly být podle náměstka ministra Zdeňka Zajíčka hotové do dvou týdnů. "Stát by tak ušetřil proti stávajícímu stavu, kdy licence k softwaru pořizuje každá instituce zvlášť a různým způsobem," uvedl Zajíček.

Langer také s Ballmerem podepsal smlouvu o bezpečnostní spolupráci. Ta umožní včas varovat uživatele před hrozbami souvisejícími s používáním informačních technologií či zneužíváním dětí na internetu. "Zaručuje těsnou spolupráci a informovanost vůči atakům, které v této oblasti hrozí," řekl Langer.

Čtěte také

Ballmer se setkal i s důležitými partnery Microsoftu a také rektorem VŠE Richardem Hindlsem. Večer po devatenácté hodině odletěl soukromým letounem do Ruska, kde evropské turné zakončí.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru