Její Opel Eye je kamerový a počítačový systém, který dokáže číst dopravní značky oznamující například rychlostní limity, na které pak upozorní. Kromě toho "oko" dohlíží na dodržování jízdní stopy. Firma jej bude jako součást nadstandardního vybavení od podzimu montovat do modelů Insignia.

opel_1.jpgAutomobilka tvrdí, že technologie je ve světě unikátní. Kamera s vysokým rozlišením, která není větší než mobilní telefon, se prý zaměřuje na kulaté dopravní značky, které dokáže při dobré viditelnosti rozpoznat na vzdálenost 100 metrů. Když nějakou najde, dovede přečíst i číslo upozorňující na omezení rychlosti či symbol zákazu předjíždění.

opel_2.jpgKromě toho je součástí nového systému také "asistent vychýlení z jízdního pruhu". Gongem a blikáním kontrolky upozorní řidiče na neúmyslné přejetí některé z postranních čar.

Opel Eye bude zatím dodáván jen do Insignií, které ve střední třídě konkurují například Škodě Superb, a bude se za něj platit navíc. V budoucnu se mají "oka" prodávat i v jiných modelech firmy. Ta chce systém dále rozvíjet a zdokonalovat.

Dále čtěte
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru