Google_Street_View__350x210_.jpgStreet Project už funguje v USA a jde o podrobně vyfotografované ulice spojené se zeměpisnými daty a mapami. Nyní se Google údajně připravuje zahájit stejný projekt v Británii.

Street View vyvolal kromě nadšení pochybnosti už v USA, protože vozidla Googlu mohla vyfotit osoby na místech, kde nechtěly být fotografovány, nebo v situacích, které jim byly nepříjemné. V USA však je legální fotografovat na veřejných prostranstvích a takové fotografie použít.

Google uvedl, že pokud si v USA některé osoby na zveřejněné fotografie stěžovaly, tak je odstranil. Firma také informovala, že zkouší program, který automaticky rozmaže jakýkoli obličej na fotografii.

Dále čtěte

"Podle našeho názoru v Británii potřebují souhlas, pokud chtějí zobrazit obličej osoby pro komerční účely," řekl BBC Simon Davies z Privacy International. Vyslovil také pochybnosti o účinnosti programových řešení s rozmazáváním obličejů.

Privacy International proto napsala Googlu dopis se žádostí o poskytnutí technických podrobností. Prozatím prý dostala jen vyhýbavou odpověď, aby si přečetla firemní blogy. Davis proto uvedl, že pokud nedostane konkrétní odpověď, požádá britského komisaře pro ochranu osobních údajů, aby projekt v Británii pozastavil. "Google si o sobě myslí, že je globálním hráčem. Ve skutečnosti se chová jako neodpovědný puberťák," řekl Davis.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru