notebook-bike__350x210_.jpgServer podle mluvčí Hanky Rošické zaznamenal výrazný nárůst stahování kvůli problémům, které způsobila změna protokolu programu ICQ. Ty souvisely s fungováním starších verzí ICQ a alternativních klientů.

Stále oblíbenější software QIP 2005 překonal druhý Atlas ICQ, tedy českou lokalizaci ICQ, v počtu stažení o 120 procent. Třetí skončila anglická verze ICQ 6. Starším verzím ICQ nebo jejich úpravám patřila i 6.,7. a 10. příčka.

QIP je původem od ruských programátorů, ale postupně se začal rozšiřovat stálé více i mezi uživatele mimo zemi jeho původu. Je to jeden z mnoha komunikačních IM (instant messenger) programů, přes který se posílají a přijímají zprávy.

Dále čtěte

Hlavní funkcí programu Skype, který obsadil 4. místo, je telefonování zdarma. Alternativou ICQ je aplikace Miranda Instant Messenger, která se umístila na 9. příčce. Jde o počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem, který je možné volně upravovat.

Související

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru