t-mobile__350x210_.jpgCena telefonu v Twist sadě se zvýší na 15 149 Kč. Ostatní operátoři podle informací ČTK cenu zatím zvyšovat nehodlají a zůstávají na zhruba 12 tisících korunách.

"V posledních dnech se setkáváme s extrémním zájmem zahraničních překupníků o iPhone 3G. Tato skupina se zaměřuje na nedotované přístroje, které skupuje ve velkých množstvích a patrně vyváží na trhy, kde přístroj dosud není dostupný," uvedla Kemrová.

Firma chce podle mluvčí uspokojit zájem českých zákazníků, a proto se rozhodla zvýšit cenu a zároveň prodávat každému zákazníkovi jen jeden nedotovaný přístroj. "Dotované ceny se nemění, stále platí, že si zákazník může iPhone 3G u T-Mobile pořídit už za jednu Kč," dodala mluvčí.

Dále čtěte

Podle šéfredaktora odborného serveru Mobil.cz Jana Matury jsou ceny iPhonu v Česku nastavené relativně nízko. V zahraničí stojí dotovaný i nedotovaný telefon většinou více a na mnoha trzích, jako je Rusko nebo Čína, není dostupný vůbec nebo ho nelze pořídit bez smlouvy s operátorem. "Je tedy pravděpodobné, že iPhone z ČR bude pro překupníky zajímavé zboží. Ovšem tento problém lze jistě řešit jinak, než ho zdražit," podotkl.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru