apple_iphone3__350x210_.jpgFirma varuje, že při užívání určitého typu adaptéru se z něho za určitých okolností mohou odlomit vidlice, které mohou zůstat v elektrické zásuvce a způsobit těžký elektrický šok.

"Apple obdržel informace o uvolněných vidlicích, které se týkají jen malé části prodaných adaptérů, o žádných zraněních nejsou zprávy," uvádí se v pátečním tiskovém prohlášení firmy.

Tyto adaptéry byly prodávány společně s iPhony třetí generace ve Spojených státech, Japonsku, Kanadě, Mexiku a několika latinskoamerických zemích.

Analytici odhadují, že iPhonu nové generace se od jeho uvedení na trh letos v červenci prodalo celkem na čtyři miliony kusů. Na pultech českých obchodů je tento mobilní telefon k dostání od sprna.

Dále čtěte

Nebezpečné adaptéry spotřebitelům firma Apple vymění.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru