wind__350x210_.jpgBritské konzervativní kruhy vyjádřily obavy, že provoz větrných elektráren může narušit život místního ptactva a že lopatky těchto elektráren mohou zraňovat velké ptáky, poznamenala agentura Reuters.

Vědci však při pozorování 23 druhů ptactva u dvou větrných parků ve východní Anglii dospěli k závěru, že větrné elektrárny ovlivňují život jen jednoho druhu, a to bažantů, uvedl odborný časopis Journal of Applied Ecology, který zveřejnil jejich zprávu. Výzkum zahrnoval 3000 ptáků.

Zpráva by měla pomoci vládám a podnikatelům v jejich úsilí zvýšit počet větrných parků ve snaze zvýšit produkci obnovitelné energie. "Měla by to být dobrá zpráva pro ochránce přírody, společnosti pro větrnou energii a politiky," usoudil Mark Whittingham, který vědecký tým vedl.

Dále čtěte

Evropská unie se zavázala, že do roku 2020 bude energie z obnovitelných zdrojů tvořit 20 procent vyrobené energie v unii. Současně však chce posílit biologickou rozmanitost evropských oblastí, uvedl Reuters. V této souvislosti připomněl, že česká společnost ČEZ v srpnu oznámila záměr vybudovat největší pevninský větrný park v Evropě.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru