Mobilní telefon LG ViewtyLG uvedla, že se smlouva vztahuje na výzkum, vývoj, marketing, aplikace a služby. Analytici dodali, že jde o prohloubení dřívější aliance.

Firmy podepsaly dohodu při návštěvě generálního ředitele Microsoftu Steva Ballmera v Jižní Koreji.

Větší domácí rival společnosti LG, koncern Samsung Electronics, v pondělí oznámil, že v polovině měsíce uvede na korejský trh mobil Omnia s dotykovou obrazovkou a s operačním systémem Windows Mobile 6.1 právě od Microsoftu.

Microsoft se snaží prosazovat svůj operační systém pro mobilní telefony Windows Mobile v konkurenci Symbianu, za nímž stojí největší světový výrobce mobilů Nokia a s nímž pracují dvě třetiny takzvaných chytrých mobilů ve světě.

Dále čtěte

Rivaly Microsoftu jsou na tomto poli ještě společnost Research in Motion se svými telefony Blackberry a Apple s multimediálním iPhonem. Ve hře je nyní i software Android od amerického internetového vyhledávače Google.

Korejské firmy LG i Samsung jsou také členy nadace Symbian Foundation a vyvíjejí rovněž modely opírající se o Android.

Na snímku:

Mobilní telefon LG Viewty 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru