hybridní bicyklJejí "eneloop bike" je vybavený dobíjecí lithium-iontovou baterií a posouvá spojení mezi normálním kolem a mopedem opět o krok dál, napsala agentura AFP.

Stejně jako elektromobily i nový bicykl střádá energii z brzd při jízdě z kopce a pro jízdu do kopce ji může dodat. Díky motoru, který pohání jeho přední kolo, dokáže eneloop bike jet 1,8krát rychleji než běžné bicykly, uvádí Sanyo.

Tato firma, která se snaží propagovat ekologické technologie, doufá, že si novým produktem posílí pozici na trhu s bicykly vybavenými elektromotory. Poptávka po nich neustále stoupá a za posledních osm let se zdvojnásobila.

 

Dále čtěte

 

Eneloop bike se má na japonském trhu objevit v únoru příštího roku a jeho cena bude 136.290 jenů (zhruba 30.000 korun). Později by se mělo kolo dostat do prodeje i v zahraničí.

Související

Komentáře ke článku

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru Odebírat