seznam-350.jpgK nové službě na doméně www.pocasi.cz  se uživatelé dostanou také z hlavní nabídky na úvodní stránce Seznamu. Základem aplikace jsou mapy.cz. Informace o počasí se vztahují k českým i evropským městům a vzhledem k zimnímu období také k horským oblastem.

Počasí.cz přináší předpověď pro stovku českých a stovku evropských měst. Po kliknutí na mapu se u měst rozbaluje "vizitka" s detailní informací o teplotách až na tři dny dopředu, dále údaje o vlhkosti, tlaku vzduchu, oblačnosti, teplotě vody a o znečištění. Součástí vizitky jsou i časové údaje o západu a východu slunce.

Dále čtěte

"Chtěli jsme Počasí.cz vytvořit úplně jinak, než bývá zvykem. Obvykle statickou službu jsme rozhýbali, naplnili mnoha daty, která máme díky Meteopressu k dispozici, a pomocí mapového podkladu jsme umocnili variabilitu předpovědi tak, aby byla maximálně přesná pro danou oblast," uvedl produktový manažer Tomáš Vyskočil.

Úplně novou funkcí Počasí.cz je tak možnost sledovat počasí ve vlastní vybrané lokalitě. Tu si uživatel uloží do složky Moje počasí, do které se přihlásí přes svůj e-mailový účet na Seznamu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru