windows-7-ve-vystavbe__350x210_.jpgNa začátku příštího roku Microsoft chystá nové způsoby legalizace pirátských Windows. Takzvaný Get Genuine Kit bude obsahovat CD se softwarem a aktivačním klíčem a jeho cena bude zhruba o 25 procent vyšší než cena OEM licence. Zájemci si budou moci vybrat mezi verzí XP a Vista. Obdobně firma nabídne tzv. Get Genuine Agreement pro firemní uživatele nelegálních Windows.

Microsoft připravuje na příští rok také uvedení základních aplikací balíku Office, tedy Wordu, Excelu a PowerPointu v on-line verzi na webu. Plně dostupné by zřejmě měly být  v roce 2010. Podle Gilsonové v rozhovoru s ČTK půjde spíše o okrajovou nabídku, která má umožnit práci s dokumenty například na cestách. "Hlavním kanálem zůstane prodej klasických licencí Office," podotkla.

Gilsonová se zmínila i nástupci operačního systému Windows Vista, který by měl na trh přijít pod označením Windows 7  v druhé polovině příštího roku. Testovací beta verze bude dostupná v prvním čtvrtletí. Termín uvedení lokalizované verze nových Windows pro český trh zatím není určený, ale mělo by to být do půl roku po zahájení prodeje anglické verze.

Dále čtěte

microsoft_350_210.jpgNové Windows by se neměly zásadně lišit od Visty. Mezi funkcemi nového operačního systému budou například technologie pro dotekové displeje a možnosti, jak dát systému osobitější ráz. Uživatelé by se měli také dočkat rychlejšího náběhu systému při zapnutí PC.

Windows Vista podle Gilsonové splnily očekávání a jejich nástup byl rychlejší než u předchozích XP. Ty se definitivně přestanou prodávat v lednu příštího roku. "O XP je stále zájem, ale byly zároveň největším konkurentem Visty. Uživatelé se s nimi i nadále mohou setkat například v netboocích," dodala.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru