cut_undersea_cable_350_210.jpgPorucha na údajně pěti podmořských kabelech snížila internetovou kapacitu v Egyptě až o 80 procent. Technici se snaží obnovit alespoň část kapacity spojení tím, že komunikační tok odklánějí přes Rudé moře, uvedl oficiální činitel egyptského ministerstva komunikací, který si nepřál být jmenován.

Egyptská agentura MENA uvádí, že technici by měli postupně obnovit internetové služby na 50 až 60 procent jejich původní kapacity. Egypťané se údajně také nemohou dovolat do USA, mezinárodní hovory do Evropy však prý fungují.

Uživatelé internetu na Blízkém východě uvádějí, že připojení ke světové počítačové síti buď nemají žádné nebo velmi pomalé. Narušeno je například internetové spojení mezi Evropou a Indií, poruchy hlásí Pákistán, Kuvajt i Spojené arabské emiráty.

Dále čtěte

Vážnost výpadku, kterou způsobilo narušení kabelů ve Středozemním moři u italského Palerma, je různá oblast od oblasti i v závislosti na poskytovateli internetového připojení. Mluvčí největší indické internetové společnosti Tata Communications v pátek uvedl, že za problémy může seismická aktivita ve Středozemním moři.

Letos v lednu poruchy podmořských kabelů u egyptského pobřeží způsobily výpadky internetového připojení v Egyptě, v oblasti Perského zálivu a v jižní Asii.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru