NotebookTelekomunikační firma Telefónica O2 chce ještě do konce roku nabídnout internetové připojení ADSL bez nutnosti pořídit si hlasový tarif. Celková cena, kterou platí uživatelé za internetovou přípojku, by tak měla klesnout. Uvedl to odborný server Mobil.cz.

Za ADSL bez hlasového paušálu by se mělo platit přibližně 600 Kč. V současnosti koncoví uživatelé za ADSL a pevnou linku platí dohromady nejméně 831 korun.

Čtěte také

Podle informací ČTK chce firma ještě do konce roku ohlásit testovací provoz velkoobchodní nabídky pro několik vybraných lokalit. "V oblasti ADSL něco chystáme, ale je to zatím ve stadiu příprav," uvedl mluvčí společnosti Vlastimil Sršeň.

Někteří konkurenti už ADSL bez telefonu nabízejí

Konkurence již ADSL bez nutnosti platit za pevnou linku nabízí. Podobnou službu poskytují například České radiokomunikace nebo Telekom Austria.

Telefónica O2 je největším poskytovatelem ADSL koncovým zákazníkům i ostatním operátorům. Na konci třetího čtvrtletí firma měla 608.000 přípojek.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru