"Zatím bohužel nemůžeme říci, zda internetové bankovnictví bude fungovat za hodinu nebo dvě. Hned, jak to budeme vědět, tak to oznámíme," uvedla v 9:30 hodin mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová..

Na stránkách služby se objevilo pouze toto stručné oznámení: "Služba je v tuto chvíli z technických důvodů dočasně nedostupná. Za způsobené problémy se Vám omlouváme."

Platební příkazy bylo možné v tuto chvíli zadávat prostřednictvím telefonického bankovnictví nebo sítě bankomatů. Obě tyto služby byly bez problémů.

Provoz internetového bankovnictví se podařilo obnovit asi v jedenáct hodin. Za kolapsem stála zatím blíže nespecifikovaná technická porucha. 

Skupina České spořitelny je podle objemu aktiv a počtu klientů největší na tuzemském trhu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru