"Zatím bohužel nemůžeme říci, zda internetové bankovnictví bude fungovat za hodinu nebo dvě. Hned, jak to budeme vědět, tak to oznámíme," uvedla v 9:30 hodin mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová..

Na stránkách služby se objevilo pouze toto stručné oznámení: "Služba je v tuto chvíli z technických důvodů dočasně nedostupná. Za způsobené problémy se Vám omlouváme."

Platební příkazy bylo možné v tuto chvíli zadávat prostřednictvím telefonického bankovnictví nebo sítě bankomatů. Obě tyto služby byly bez problémů.

Provoz internetového bankovnictví se podařilo obnovit asi v jedenáct hodin. Za kolapsem stála zatím blíže nespecifikovaná technická porucha. 

Skupina České spořitelny je podle objemu aktiv a počtu klientů největší na tuzemském trhu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru