"Papež se o tyto věci velmi zajímá," uvedl arcibiskup Claudio Celli v rozhovoru pro zpravodajskou televízi Sky TG24. Zdůraznil, že 82letý papež už začátkem tohoto roku podpořil vytvoření vatikánské stránky na YouTube, oblíbeném webu s videonahrávkami, kde sa od té doby pravidelně objevují videoklipy z papežových aktivít.

"Papež tak chce podpořit kulturu dialogu, respektu a přátelství, především mezi mladými lidmi," uvedl Celli, který stojí v čele pontifikální rady Vatikánu pro sociální komunikaci.

Papež už ve svých dřívějších prohlášeních přivítal komunitní weby, které naplňují odvěkou lidskou touhu spolu komunikovat. Zároveň však varoval, že přílišná posedlost virtuální komunikací může izolovat lidi, kteří pak nejsou schopni skutečných vztahů.

Papežův profil na Facebooku bude podle agentury DPA součástí nových internetových stránek Vatikánu www.pope2you.net, které by měly být spuštěny 24. května.

Z těchto stránek budou moci lidé posílat virtuální pohlednice zobrazující papeže a obsahující stručný inspirativní výňatek z různých jeho poselství. Podle vyjádření arcibiskupa bude na začátku dostupných asi 20 různých pohlednic, výběr ale bude časem rozšířen, aby mohli lidé snadno "šířit slovo boží".

Nové stránky navrhl italský kněz Paolo Padrini, který je duchovním otcem nedávneho průniku Vatikánu do světa internetu, včetně vývoje internetového breviáře iBreviary. Tato aplikace umožňuje katolíkům účast na liturgii prostředníctvím mobilního telefónu iPhone.

Stránka také nabízí návštěvníkům možnost získávat novinky o Vatikánu a papeži přes mobily iPhone nebo přes hudební přehrávače iPod. Video i audiozáznamy jsou k dispozici v osmi jazycích, včetně čínštiny.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru