Softwarová firma Microsoft uvolnila druhý opravný balíček, tzv. Service Pack, k Windows Vista a Windows Server 2008. SP2 se nyní dá stáhnout z internetu, během června jej pak Microsoft rozešle v rámci automatických aktualizací. Uvedli to zástupci české pobočky Microsoftu.

Servisní balíček obsahuje opravy dosud známých chyb v nových Windows, již dříve uvolněné aktualizace a několik vylepšených programů. Patří mezi ně nové Windows Search pro prohledávání pevného disku PC nebo vylepšená verze Windows Media Center.

Opravné balíčky vydával Microsoft i ke starším verzím Windows. Například předchozí Windows XP se dočkaly celkem tří SP. Windows běží na téměř 98 procentech tuzemských PC. Nejvíce používaná je verze XP, i když její podíl klesá spolu s rozšiřováním Visty.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru