Softwarová firma Microsoft uvolnila druhý opravný balíček, tzv. Service Pack, k Windows Vista a Windows Server 2008. SP2 se nyní dá stáhnout z internetu, během června jej pak Microsoft rozešle v rámci automatických aktualizací. Uvedli to zástupci české pobočky Microsoftu.

Servisní balíček obsahuje opravy dosud známých chyb v nových Windows, již dříve uvolněné aktualizace a několik vylepšených programů. Patří mezi ně nové Windows Search pro prohledávání pevného disku PC nebo vylepšená verze Windows Media Center.

Opravné balíčky vydával Microsoft i ke starším verzím Windows. Například předchozí Windows XP se dočkaly celkem tří SP. Windows běží na téměř 98 procentech tuzemských PC. Nejvíce používaná je verze XP, i když její podíl klesá spolu s rozšiřováním Visty.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru