I když do komerčního využití má zařízení ještě daleko, již nyní se o něj zajímá herní průmysl. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Němečtí odborníci založili svůj výzkum na sledování aktivit mozku a na použití oční kamery, která sleduje a zaznamenává veškeré pohyby očí uživatele. Systém je schopen rozeznat aktivitu určitých částí mozku uživatele a rovněž přesně analyzuje, kam se člověk na obrazovce dívá.

Z pohledu uživatele to vypadá tak, že se zaměří na určitý bod na obrazovce, například na ovládací tlačítko. Oční kamera okamžitě zaznamená, že se tak stalo. Uživatel se poté soustředí na předem daný myšlenkový příkaz, například na stisknutí tlačítka. Systém identifikuje aktivitu v příslušné části mozku. Propojí oba vstupy a stiskne požadované tlačítko.

Ke komerčnímu využití je ještě daleko 

I přes velké pokroky je výzkum podle zástupců firmy teprve v počátcích a vědce čeká ještě velmi dlouhá cesta ke komerčnímu využití. Pro fungování zařízení je potřeba velké množství elektrod, které jsou pomocí vodivého gelu připojeny přímo na pokožku hlavy, a především je nutné správně určit a nastavit význam jednotlivých signálů.

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává zhruba 400.000 odborníků. Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s 12 500 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2007/2008 vykázala skupina Siemens v Česku obrat 44 miliard Kč.