"Naše údaje říkají, že pouze čtvrtina uživatelů je spokojená s výsledky svého vyhledávání. Většina dotazů je pro vyhledávač příliš obecná a uživatelé si se záplavou odkazů nevědí rady. Bing tyto problémy odstraňuje intuitivnějším vyhledáváním a lepším tříděním odkazů," říká manažer on-line služeb Microsoftu pro střední a východní Evropu Tomáš Koška.

V Česku a dalších evropských zemích nabídne firma vyhledávač nejprve v testovacím režimu. V souvislosti se změnou vyhledávací služby Microsoftu získají uživatelé v evropských zemích lokalizovanou hlavní stránku vyhledávače, která jim nabídne intuitivní přístup k hlavním informacím a nový vyhledávací systém rozčleněný podle oblastí, kterých se vyhledávání týká. Díky tomu bude podle firmy snazší najít informace o cenách zboží, cestování, aktuálních zprávách v médiích, adresách, obrázcích i videozáznamech. Největší změnu uživatelé zaznamenají v řazení výsledků, které bude vyhledávač třídit tak, aby odpovídaly skutečnému záměru uživatele.

Bing pomůže Seznamu při vyhledávání zahraničních stránek 

vyhledávač Microsoftu BingČeským uživatelům se Bing přiblíží především díky spolupráci Microsoftu s největším českým vyhledávacím serverem Seznam.cz. Bing bude více než milionu českých uživatelů internetu pomáhat s vyhledáváním informací na zahraničních stránkách a nabídne jim nové uživatelské rozhraní s přístupem k pokročilým funkcím a aktuálním informacím na internetu. Služby Bing na Seznamu zahájí provoz v srpnu tohoto roku.

Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě se Seznam podle výkonného ředitele Pavla Zimy rozhodl po důkladném srovnání vyhledávací technologie Microsoftu s dříve používaným Google. "Vyhledávací nástroj Bing nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům," dodal Zima.

Nespí ani konkurence 

Konkurenční Google předvedl začátkem května nové vyhledávací nástroje. Jedna z funkcí bude automaticky sestavovat propracované detailní zprávy o vyhledávání na dané téma, další uživateli předloží jen nejaktuálnější výsledky vyhledávání. Tato funkce již je dostupná a zužuje výsledky vyhledávání na dané téma na posledních 24 hodin či týden. Google uvedl, že bude prohledávat blogy, nové webové stránky i všeobecné informace dostupné na internetu.

Česká pobočka Googlu byla založena v říjnu 2006 a v současnosti má třetinový podíl na českém trhu vyhledávání.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru