Jedná se o konzolu PSP Go, jejíž fotografie a video o ní se v posledních dnech objevily na internetu. Ukazují menší a lehčí konzoli, které chybí poruchový disk formátu UMD.

Na internetu se rovněž objevily zprávy, že Sony přijde na výstavu také s redesignovanou štíhlejší konzolou PlayStation 3, ale podle zpravodajského serveru BBC News se tak na současné výstavě nestane. Nová podoba PS3 bude podle serveru představena až později v tomto roce.

Microsoft zahájí svou účast na výstavě E3 v Los Angeles už pondělní tiskovou konferenci. Očekává se, že na ní bude společnost představí řadu nových funkcí svých on-line her, a také nové služby, které hodlá nabízet v rámci svého webu Xbox Live.

Společnost Sony by měla představit PSP Go v úterý. Alespoň se to zdá podle celé řady informací, které z firmy v posledních několika týdnech „prosákly“ na veřejnost.

Zatím poslednm únikem, týkajícím se PSP Go, je oficiální video představující nový přístroj. To se omylem objevilo na webových stránkách společnosti a bylo zase velmi rychle staženo.

Ve videu John Koller ze Sony říká "Konzole má displej 3,8 palce, je o 43 % lehčí než PSP-3000, je vybavena 16GB flash pamětí, podporou Bluetooth, a veškerým digitálním obsahem, takže disk UMD může zmizet.“

Podívejte se na video o nové konzole PSP Go 

Lídr odvětví, Nintendo, by měl na výstavě E3 představit novou verzi fitness hry pro svou populární konzoli Wii. Ta mimo jiné umožňuje uživatelům soutěžit v rodině nebo s přáteli po internetu v hubnutí.

Nintendo potřebuje udělat dojem po nedávném oznámení o zpomalení prodeje konzolí Wii. Analytik Mike Hickey ze společnosti Janco Partners říká: "Nintendo potřebuje něco, aby o tom každý mluvil."

Videoherní odvětví si vede dobře, i když ekonomika klesá a nezaměstnanost roste. Analytik Daniel Ernst z průzkumové agentury Hudson Square Research odhaduje, že se tržby za videohry ve fiskálním roce do března zvýšily o 13 procent na 28,7 miliardy dolarů. Byly by tak vyšší než 27 miliard dolarů filmového průmyslu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru