Jedná se o konzolu PSP Go, jejíž fotografie a video o ní se v posledních dnech objevily na internetu. Ukazují menší a lehčí konzoli, které chybí poruchový disk formátu UMD.

Na internetu se rovněž objevily zprávy, že Sony přijde na výstavu také s redesignovanou štíhlejší konzolou PlayStation 3, ale podle zpravodajského serveru BBC News se tak na současné výstavě nestane. Nová podoba PS3 bude podle serveru představena až později v tomto roce.

Microsoft zahájí svou účast na výstavě E3 v Los Angeles už pondělní tiskovou konferenci. Očekává se, že na ní bude společnost představí řadu nových funkcí svých on-line her, a také nové služby, které hodlá nabízet v rámci svého webu Xbox Live.

Společnost Sony by měla představit PSP Go v úterý. Alespoň se to zdá podle celé řady informací, které z firmy v posledních několika týdnech „prosákly“ na veřejnost.

Zatím poslednm únikem, týkajícím se PSP Go, je oficiální video představující nový přístroj. To se omylem objevilo na webových stránkách společnosti a bylo zase velmi rychle staženo.

Ve videu John Koller ze Sony říká "Konzole má displej 3,8 palce, je o 43 % lehčí než PSP-3000, je vybavena 16GB flash pamětí, podporou Bluetooth, a veškerým digitálním obsahem, takže disk UMD může zmizet.“

Podívejte se na video o nové konzole PSP Go 

Lídr odvětví, Nintendo, by měl na výstavě E3 představit novou verzi fitness hry pro svou populární konzoli Wii. Ta mimo jiné umožňuje uživatelům soutěžit v rodině nebo s přáteli po internetu v hubnutí.

Nintendo potřebuje udělat dojem po nedávném oznámení o zpomalení prodeje konzolí Wii. Analytik Mike Hickey ze společnosti Janco Partners říká: "Nintendo potřebuje něco, aby o tom každý mluvil."

Videoherní odvětví si vede dobře, i když ekonomika klesá a nezaměstnanost roste. Analytik Daniel Ernst z průzkumové agentury Hudson Square Research odhaduje, že se tržby za videohry ve fiskálním roce do března zvýšily o 13 procent na 28,7 miliardy dolarů. Byly by tak vyšší než 27 miliard dolarů filmového průmyslu.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru