Tento krok by podle agentury Reuters mohl ohrozit dominantní pozici operačního systému Windows.

Acer dodal, že bude nadále dodávat na trh také netbooky s Windows. Cenu nových přístrojů s Androidem zatím nestanovil.

Třetí největší značka osobních počítačů na světě je první, kdo oznámil, že vyrobí PC s Androidem. Před několika týdny přitom Acer uvedl, že se chystá uvést na trh i smartphony s tímto operačním systémem.

"Dnešní netbooky mají ještě daleko k dokonalosti," uvedl na veletrhu Computex v Tchaj-peji jeden z vrcholových manažerů Aceru. "Za dva roky bude vše jinak," dodal.
Manažer odmítl uvést, jaké má firma s novými netbooky plány v počtech prodaných kusů a kolik by asi mohly stát. Základem přístroje bude procesor Atom s nízkou cenou i výkonem od amerického Intelu.

Analytici říkají, že výrobci značkových počítačů platí kolem 25 dolarů za instalaci Windows XP do každého netbooku. Počítač s Androidem by mohl být proti konkurenci levnější, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru