Tento krok by podle agentury Reuters mohl ohrozit dominantní pozici operačního systému Windows.

Acer dodal, že bude nadále dodávat na trh také netbooky s Windows. Cenu nových přístrojů s Androidem zatím nestanovil.

Třetí největší značka osobních počítačů na světě je první, kdo oznámil, že vyrobí PC s Androidem. Před několika týdny přitom Acer uvedl, že se chystá uvést na trh i smartphony s tímto operačním systémem.

"Dnešní netbooky mají ještě daleko k dokonalosti," uvedl na veletrhu Computex v Tchaj-peji jeden z vrcholových manažerů Aceru. "Za dva roky bude vše jinak," dodal.
Manažer odmítl uvést, jaké má firma s novými netbooky plány v počtech prodaných kusů a kolik by asi mohly stát. Základem přístroje bude procesor Atom s nízkou cenou i výkonem od amerického Intelu.

Analytici říkají, že výrobci značkových počítačů platí kolem 25 dolarů za instalaci Windows XP do každého netbooku. Počítač s Androidem by mohl být proti konkurenci levnější, napsala agentura Reuters.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru