Přes 162 tisíc lidí z celého světa se již přihlásilo na internetových stránkách amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) do programu s názvem Send Your Name to Mars (Pošli své jméno na Mars). Na seznamu bylo dnes v 11:30 SELČ také 306 zájemců z České republiky.

Všechna jména by měla být uložena v čipu, který poputuje na podzim roku 2011 s vozítkem Curiosity (Zvědavost) na Mars. Stroj bude na rudé planetě zkoumat, zda tam v minulosti byly nebo v současnosti jsou vhodné podmínky pro život na mikrobiální úrovni.

Největší zájem poslat své jméno na Mars mají Američané a Brazilci. Za nimi jsou se značným odstupem Kanaďané a Norové.
NASA vysílá jména lidí na Mars pravidelně. Loni v květnu na planetě přistála americká sonda Phoenix s datovým nosičem DVD. Na disku byla uložena literární díla se vztahem k Marsu a jména více než 250 tisíc lidí, kteří se zaregistrovali na stránkách projektu.
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru